لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۱۹

بريتانيا در جستجوی  سرنخ هائی است که هوّيت و نحوه  عمل بمب گذاران را روشن کند


مقامات بريتانيائی در جستجوی سرنخ هائی که بتواند روشن کند بمب گذاريهای روز پنجشنبه در شبکه های مترو و اتوبوس رانی لندن چگونه و توسط چه کسانی انجام گرفت، تحقيقات گسترده ای را آغاز کرده اند.

افراد پليس و ماموران تشکيلات اطلاعاتی موسوم به MI-5 که مسئول امنيت داخلی است، در سه ايستگاه مترو در قلب لندن، و نيز در اطراف بقايای اتوبوس دو طبقه ای که در بمب گذاريها منفجر شد سعی ميکنند روشن کنند در ساختن بمب ها از چه موادی استفاده شده بود و برای انفجار آنها چه وسائلی بکار گرفته شد.

در بعضی از گزارشهای خبری اظهارات ماموران تحقيق نقل شده است که گفته اند انفجار بمب ها احتمالا بوسيله زمان سنج انجام گرفت و از بمب گذاران انتحاری برای عمل انفجار استفاده نشده بود.

پليس همچنين ميخواهد روشن سازد اتوبوسی که منفجر شد هدف يکی از بمب گذاريها بود، يا بمبی که در آن منفجر شد، بمبی بود که حين حمل به يک ايستگاه ديگر ، بطور اتفاقی منفجر شد.

ماموران همچنين اميدوارند از طريق تصاوير ضبط شده بوسيله دوربين های امنيتی مستقر در خيابانها و اماکن عمومی عاملين انفجار ها را شناسائی کنند. پليس ميخواهد با بررسی اين تصاوير مطمئن شود آيا افرادی حامل بسته ، يا کيف دستی و نظاير آن وارد ايستگاهها شده اند که بعدا دست خالی ايستگاهها را ترک کرده باشند، يا نه.

XS
SM
MD
LG