لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۰۴

حذف رويدادهای ورزشی بيسبال و سافتبال از المپيک ۲۰۱۲ لندن


کميته بين المللی المپيک در گردهمآئی روز جمعه در سنگاپور به حذف کردن رويدادهای ورزشی بيسبال و سافتبال از المپيک ۲۰۱۲ در لندن رأی داد. از مجموع ۲۸ رويداد ورزشی، بيسبال و سافتبال تنها رويدادهائی بودند که برای گنجانده شدن در المپيک باندازه کافی رأی نيآوردند.

کميته سپس درباره گزينش دو رويداد ديگر از ميان کاراته، گلف، اسکواش، راگبی و رولر بجای بيسبال و سافتبال رأی گيری کرد، ولی هيچيک از اين رويدادها نيز باندازه کافی رأی نيآوردند تا در المپيک ۲۰۱۲ گنجانده شوند. به اين ترتيب المپيک ۲۰۱۲ در لندن شامل ۲۶ رويداد خواهد بود. آخرين باری که يک رويداد ورزشی از المپيک حذف شد در سال ۱۹۳۶ بود که ورزش پولو از المپيک کنار گذاشته شد.

بيسبال و سافتبال در المپيک ۲۰۰۸ در پکن، برای آخرين بار از جمله رويدادهای المپيک خواهند بود.

کميته بين المللی المپيک اعلام کرده است که رويدادهای سوارکاری در المپيک ۲۰۰۸ پکن، در هنگ کنگ برگزار خواهند شد. ترتيب دهندگان مسابقات المپيک ۲۰۰۸ پکن با اين گفته که در پکن موارد ابتلا اسبها به بيماريهای مختلف مشاهده شده است، خواسته بودند که مسابقات سوارکاری در آن شهر برگزار نشوند.

دولت هنگ کنگ ميگويد برگزاری مسابقات در آنجا ۳۰۰ ميليون دلار به اقتصاد شهر کمک خواهد کرد و بتوسعه ورزش در آن قلمرو چين کمک خواهد کرد. کميته المپيک پکن مخارج برگزاری مسابقات سوارکاری در هنگ کنگ را تأمين خواهد کرد، و باشگاه سوارکاری هنگ کنگ هزينه طرح و ساختمان محل برگزاری مسابقات را خواهد پرداخت.

XS
SM
MD
LG