لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۵۷

بمبگذاريهای لندن گزينش ميزبانی المپيک ۲۰۱۲ را تحت الشعاع قرار داد


بمبگذاريهای روز پنجشنبه در لندن، گزينش روز گذشته آن شهر بعنوان ميزبان المپيک تابستانی ۲۰۱۲ را تحت الشعاع قرار داده است.

مقامات مسئول لندن که درخواست ميزبانی مسابقات را ارائه کردند در حالی از خبر وقوع انفجارها در آن شهر اطلاع يافتند که در سنگاپور ، محل گردهمآئی کميته بين المللی المپيک و گزينش لندن، اين گزينش را جشن گرفته بودند.

از جمله "کن ليوينگستون" شهردار لندن بود که گفت: " امروز ميخواهيم يک چيز را بويژه به جهانيان بگويم؛ اين يک حمله تروريستی عليه صاحب زور و قدرت نبود، هدف آن يک رئيس جمهور و يا يک نخست وزير نبود، هدف اين حمله طبقه کارگر لندن، سياه و سفيد، مسلمان و مسيحی، هندو و يهود، جوان و پير بود."

ديگر مقامات ضمن ابراز همدردی با قربانيان ابراز اميدواری کردند که عاملان حمله بسرعت شناسائی شوند. يک سخنگوی کميته بين المللی المپيک می گويد آن کميته اعتماد کامل دارد که مقامات بريتانيا خواهند توانست طی برگزاری المپيک ۲۰۱۲، جو امنی بوجود آورند.

يک مقام مسئول المپيک بريتانيا گفت، برنامه برگزاری جشنهائی که بمنظور گزينش لندن، همزمان با بازگشت هيأت المپيک بريتانيا از سنگاپور طرح ريزی شده بود، لغو شده است.

رويدادهای ورزشی که قرار بود روز پنجشنبه در لندن برگزار شود نيز لغو شدند، ولی يک مسابقه بين المللی کريکت بين تيمهای انگلستان و استراليا در ليدز و تورنمنت گلف آزاد اسکاتلند در لاس طبق برنامه قبلی برگزار شدند. انتظار می رود مسابقات جايزه بزرگ اتومبيلرانی فرمول يک نيز طبق برنامه انجام شوند، مرحله مقدماتی روز شنبه و مرحله فينال روز يکشنبه در سيلور استون برگزار می شوند.

XS
SM
MD
LG