لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۵ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۰:۳۷

بلر انفجارهای تروريستی مرگبار متروی لندن را  در رديف عملی وحشيانه تقبيح کرد


تونی بلر نخست وزير بريتانيا بمب گذاريهائی تروريستی را که امروز منجر به بسته شدن تمامی سيستم حمل و نقل عمومی لندن شد در رديف عملی وحشيانه تقبيح و محکوم کرده است.

آقای بلر که از محل برگزاری اجلاس سران کشورهای گروه هشت در اسکاتلند صحبت ميکرد گفت تروريست ها بايد بدانند که عزم و اراده جهانی برای شکست دادن آنها به مراتب قوی تر از تلاشی است که آنها برای تحميل تروريسم به جهان بعمل می آورند. تمامی رهبران کشورهای گروه هشت هنگامی که آقای بلر بيانيه حاکی از تاکيد و اتفاق نظر آنها برای شکست دادن تروريسم را قرائت ميکرد حضور داشتند.

آقای بلر برای بررسی اوضاع به لندن رفت اما گفته است که مجددا برای حضور در اجلاس سران گروه هشت به اسکاتلند بازخواهد گشت.

پيشتر مقامات بريتانيائی گفته بودند متروی لندن پس از انفجارهائی که امروز در اين شبکه

قطار زير زمينی رخ داد بسته شده است. چارلز کلارک وزير کشور گفت انفجارها جراحاتی شديد ببار آورده است اما رقمی مشخص ارائه نداد. پليس فعلا کشته شدن دو نفر و مجروح شدن تعدادی کثير را تائيد کرده است.

بعضی گزارشها شمار تلفات را تا چهل نفر تخمين ميزند. مقامات بيمارستانها نيز از جراحت شديد دست کم صد و پنجاه نفر خبر داده اند.

يک گروه ناشناخته که خود را تشکيلات القاعده در اروپا معرفی ميکند، با انتشار اعلاميه ای روی يک وب سايت عربی ، مسئوليت انفجارها را بر عهده گرفته است.

انفجارها در اوج ترافيک صبحگاهی، حين رفتن مردم به سرکار رخ داد مقامات بلافاصله ايستگاههای مترو را بستند. بنا به گزارشها دست کم در سه اتوبوس شهری نيز انفجارهائی رخ داد، و سقف يکی از اتوبوس های دوطبقه از جا کنده شد.

انفجارها يک روز پس از آن رخ داد که لندن به عنوان محل برگزاری مسابقات تابستانی المپيک ۲۰۱۲ انتخاب شد

XS
SM
MD
LG