لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۹ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۷:۰۴

پنجمين دور مسابقات دوچرخه سواری تور فرانسه


روز چهارشنبه در پنجمين مرحله مسابقات دوچرخه سواری تور فرانسه Tour De France، رابی مک ايوين دوچرخه سوار استراليايی برنده شد. مک ايوين که با تيم داويتامون – لوتو ميراند، مسير ۱۸۳ کيلومتر مسابقه در مرکز فرانسه را در ۳ ساعت و ۴۶ دقيقه راند.

طی مسير هموار مسابقه دوچرخه سواران با وزش باد، ريزش متناوب باران و سر خوردن روی جاده مقابله کردند و تعدادی از آنان بيکديگر برخوردند و بزمين افتادند.

مک ايوين که ۳۳ سال دارد و دو روز پيش بدليل ايجاد مانع بر سر راه تام بونن دوچرخه سوار بلژيکی جريمه شد و در رده بندی دوچرخه سواران در آخرين مکان جای گرفت، در فاصله چند متری تا پايان مسير مسابقه از بونن، برنده دو مرحله مسابقات امسال سبقت گرفت و از خط پايان گذشت. تور هاشود دوچرخه سوار نروژی سوم شد.

لنس آرمسترانگ در رده بندی مجموع امتيازات همچنان پيشتاز است. آرمسترانگ با اختلاف ۵۵ ثانيه برتر از دوچرخه سوار آمريکايی جورج هينکاپی همتيمش در تيم ديسکاوری چانل است. ينس فويت دوچرخه سوار آلمانی با اختلاف بيش از يک دقيقه از آرمسترانگ در مکان سوم جای دارد.

ششمين مرحله مسابقات از ترويس تا نانسی و در مسافت ۱۹۹ کيلومتر برگزار می شود و شامل چهار سربالائی درجه چهار در اصطلاح دوچرخه سواری و سه پيچ است.

در اين حال روز چهارشنبه کنستانتينو زابلا دوچرخه سوار اسپانيائی نخستين دوچرخه سواری شد که از دور مسابقات خارج شد. در ۱۵ سال گذشته اين سومين باری بود که هيچ دوچرخه سواری تا پنجمين مرحله اين رويداد از دور مسابقات خارج نشده بود. زابلا در پی طی ۴۰ کيلومتر از مسير ۱۸۳ کيلومتری مسابقه از مسير خارج شد.

XS
SM
MD
LG