لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۲۴

دور چهارم مسابقات دوچرخه سواری تور فرانسه


روز سه شنبه در چهارمين مرحله مسابقات دوچرخه سواری تور فرانسه Tour De France ، که مسابقه سرعت تيمی بود، تيم آمريکايی ديسکاوری چانل Discovery Channel پيشتاز شد و لنس آرمسترانگ دوچرخه سوار آمريکايی که با آن تيم ميراند در رده بندی دوچرخه سواران در مجموع امتيازات در مکان نخست جای گرفت و پيراهن ژرسه زرد دوچرخه سوار پيشتاز در اين مسابقات را بتن کرد.

تيم ديسکاوری چانل مسير ۶۷.۵ کيلومتر مسابقه را از تورز تا بلويس در يکساعت و پانزده دقيقه و ۴۰ ثانيه راند. تيم بلژيکی CSC با اختلاف ۲ ثانيه بپايان مسير مسابقه رسيد.

آرمسترانگ که شش بار پياپی صاحب جام قهرمانی اين رويداد شده است و از اين لحاظ در تاريخ برگزاری مسابقات رکوردساز می باشد، در آغاز مرحله چهارم مسابقات در روز سه شنبه در رده بندی دوچرخه سواران در مجموع امتيازات با اختلاف ۲ ثانيه از ديويد زابريسکی دوچرخه سوار آمريکايی عضو تيم CSC عقبتر بود، ولی زابريسکی در فاصله دو کيلومتری تا خط پايان مسابقه و در حاليکه تيم او بشدت تلاش ميکرد اختلاف امتياز آن را با تيم ديسکاوری حفظ کند، بزمين خورد و تيم CSC با اختلاف ۲ ثانيه از تيم ديسکاوری در مکان دوم جای گرفت.

تيم تی – موبايل T-Mobile سومين تيمی بود که مسير را بپايان رساند و يان اولريچ رقيب سرسخت آرمسترانگ که عضو آن تيم است با اختلاف ۳۵ ثانيه در پی آرمسترانگ در مکان سوم جای گرفت.

آرمسترانگ در رده بندی مجموع امتيازات با ۹ ساعت و ۵۹ دقيقه و ۱۲ ثانيه در مکان نخست جای دارد، همتيمی او جورج هينکاپی از آمريکا با اختلاف ۵۵ ثانيه در مکان دوم و ينس فويت دوچرخه سوار آلمانی با ۱ دقيقه و چهارصدم ثانيه اختلاف در مکان سوم جای دارد.

روز چهارشنبه پنجمين مرحله مسابقات در مسافت ۱۸۳ کيلومتر برگزار می شود.

XS
SM
MD
LG