لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۵۰

سوء قصد نافرجام به جان سفيران پاکستان و بحرين در عراق


سفيران پاکستان و بحرين در عراق از حملاتی که در بغداد عليه آنها صورت گرفت، جان سالم بدر برده اند. سه روز پس از آن که مردان مسلح، ديپلمات ارشد مصر در بغداد را ربودند، مهاجمان روز سه شنبه کاروان اتومبيلهای حامل " محمد يونس خان" سفير پاکستان و همراهان او را زير آتش گرفتند. محافظان به سوی مردان مسلح تيراندازی کردند و به سفير آسيب نرسيد. پاکستان می گويد او موقتا به امان، پايتخت اردن منتقل خواهد شد.

پيشتر در روز سه شنبه، ديپلمات ارشد بحرين در بغداد، زمانی که عازم محل کار بود مورد حمله مردان مسلح قرار گرفت و مجروح شد. اين حملات در پی ربوده شدن سفير مصر در بغداد در روز شنبه صورت گرفت. مقامات می گويند هنوز حرفی از ربايندگان او نشنيده اند.

در نقطه ديگری در بغداد، شورشيان در شبيخونی به يک مينی بوس، چهار زن را که در فرودگاه کار می کردند، کشتند. در اين ميان، گروهی که از روحانيان متنفذ اهل تسنن تشکيل می شود، گفت از سنی های عراقی خواهد خواست در انتخابات آينده شرکت کنند. اين گروه، که بر مساجد اهل تسنن نظارت می کند، گفت از روحانيان درخواست خواهد کرد با صدور فتوا به ُسنی ها دستور دهند در انتخابات شرکت کنند و رای بدهند.

XS
SM
MD
LG