لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۵:۵۴

انتصاب جانشين برای قاضی مستعفی ديوان عالی آمريکا


در حاليکه پرزيدنت بوش، رئيس جمهوری آمريکا، در صدد انتصاب جانشين خانم "ساندرا دی اوکانر Sandra Day O’Connor " قاضی مستعفی ديوان عالی آمريکاست. سناتورهای حزب جمهوری خواه و دموکرات از همگان دعوت کرده اند در رسيدگيهای سنا در انتصاب جديد، تا زمانيکه جانشين خانم اُکانر معرفی گردد با دقت و در جوی عاری از ازدحام و تشنج صورت پذيرد.

سناتور آرلن اسپکتر Arlen Specter ، سناتور جمهوريخواه ، که رياست کميته رسيدگی را بعهده دارد روز يکشنبه در تلويزيون سراسری آمريکا گفت گفت برای آمريکا مهم است که نظرات با لحنی آرام بيان شود.

و سناتور پتريک لیهی Patrick Leahy ، سناتور دموکرات از پرزيدنت بوش خواست که کسی را انتخاب کند که بتواند کشور را متحد کند. انتظار نميرود پريزيدنت بوش کانديدای مورد نظر خود را زودتر از هفته آينده، يعنی تا زمان بازگشت خود از کنفرانس اقتصادی سران کشورهای گروه هشت معرفی کند.

گروهای محافظه کار و ليبرال هر دو خود را برای ابراز نظر پيرامون کانديداهای جديد آماده ميکنند. قاضی جديد ديوان عالی کشورميتواند تاثير به سزائی در زندگی مردم آمريکا داشته باشد. خانم "ساندرا دی اوکانر ، يکی از نه قاضی ديوان عالی کشور، جمعه گذشته تصميم خود را مبنی بر بازنشستگی از ديوان عالی کشور آمريکا اعلام کرد.

XS
SM
MD
LG