لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۸ خرداد ۱۴۰۲ ایران ۰۹:۱۷

ايالات متحده آمريکا کمکهای خود را به آفريقا دو برابر خواهد کرد


پرزيدنت بوش ميگويد ايالات متحده آمريکا ميلياردها دلار کمکهای خود را به آفريقا دو برابر خواهد کرد؛ وبدين ترتيب مبلغ کمک به آن قاره را در پنج سال آينده، يعنی تا سال ٢٠١٠، به هشت ميليارد و ششصد ميليون دلار خواهد رساند.

يکی از هدفهای اصلی کمکهای جديد مبارزه با بيماری مالاريا است. پرزيدنت بوش اين برنامه را روز پنجشنبه، يعنی يک هفته پيش از اجلاس سران کشورهای صنعتی موسوم به گروه هشت اعلام کرد.

اجلاس گروه هشت امسال در اسکاتلند تشکيل خواهد شد و عمران قاره آفريقا کانون مذاکرات گروه خواهد بود. پرزيدنت بوش ميگويد هدف برنامه های بهداشت عمومی که از سوی ايالات متحده تأمين اعتبار ميشود کاهش ميزان مرگ و مير ناشی از مالاريا در آفريقا تا ۵۰ در صد است. در حال حاضرميزان تلفات سالانه اين بيماری بيش از يک ميليون است که بيشتر آنها را کودکان تشکيل ميدهند.

پرزيدنت بوش ميگويد در گرد همايی رهبران کشورهای صنعتی در هفته آينده مسأله عراق، حفاظت محيط زيست ، موضوع خاورميانه و همچنين مسائل مربوط به اتحاديه اروپا نيز مطرح خواهد شد. پرزيدنت بوش ميگويد آمريکا خواهان آن است که اروپا به عنوان يک قاره آزاد، با محيطی کاملاً آرام و در حال رشد بسر برد.

XS
SM
MD
LG