لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۰۴

مسابقات تنيس ويمبلدون


در مسابقات تنيس ويمبلدون، روز دوشنبه ليندزی داونپورت اميددار شماره يک از آمريکا و قهرمان سال ۱۹۹۹ مسابقات، کيم کلايسترز تنيس باز بلژيکی و اميددار شماره ۱۵ را در سه ست با نتيجه ۳-۶، ۶-۷، ۳-۶، شکست داد و بمرحله يکچهارم نهايی راه يافت.

ونوس ويليامز اميددار شماره ۱۴ از آمريکا، قهرمان سالهای ۲۰۰۰ و ۲۰۰۱ اين رويداد در برابر هموطنش جيل کريباس که در رده بندی بازيکنان از مکانی برخوردار نيست، در ستهای پياپی با نتيجه ۰-۶، ۲-۶، برنده شد. کريباس در دور سوم مسابقات سرينا ويليامز خواهر ونوس را مغلوب ساخته بود.

ماريا شاراپووا مدافع جام قهرمانی از روسيه و اميددار شماره دو در برابر ناتالی ديچی از فرانسه در ستهای پياپی با نتيجه ۲-۶، ۴-۶، برنده شد. آميلی مورسمو و مری پيرس هر دو از فرانسه، ناديا پتروتووا و آناستاشيا ميسکينا هر دو از روسيه نيز بمرحله يکچهارم نهايی راه يافتند.

در تنيس انفرادی مردان، راجر فدرر اميددار شماره يک و تنيس باز شماره يک مردان جهان از سوئيس و دو بار مدافع جام قهرمانی در برابر خوان کارلوس فررو از اسپانيا و قهرمان سال ۲۰۰۳ تنيس آزاد فرانسه ، در ستهای پياپی با نتيجه ۶-۷، ۴-۶، ۳-۶، به پيروزی نائل شد.

اندی راديک اميددار شماره دو از آمريکا گيلرمو کوريا از آرژانتين را در ستهای پياپی با نتيجه ۴-۶، ۶-۷، ۳-۶ شکست داد.

در اين حال ليتون هيويت از استراليا، فليچيانو لوپز از اسپانيا، توماس يوهانسون از سوئد و ديويد نعلبنديان از آرژانتين با پيروزی در برابر حريفان خود، بمرحله يکچهارم نهايی راه يافتند.

XS
SM
MD
LG