لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۱۹

ديدار اعضای کنگره آمريکا از بازداشتگاه نيروی دريايی خليج  گوانتانامو


شانزده تن از اعضای کنگره ايالات متحده آمريکا روز شنبه به مدت يک روز از بازداشتگاه نيروی دريايی خليج گوانتانامو، که در آن تروريستهای مظنون زندانی هستند بازديد بعمل آوردند. اين بازديد بخشی از برنامه حقيقت يابی است که کنگره آمريکا انجام ميدهد.

اسوشيتد پرس گزارش ميدهد که شانزده نفر از اعضای مجلس نمايندگان از هردو حزبِ جمهوريخواه و دموکرات نحوه انجام بازجوييها،را مشاهده کردند، از بندهای زندان بازديد بعمل آوردند و از همان غذايی که به زندانيان داده ميشد خوردند.

اين خبرگزاری ميگويد در اين ديدار شمار اندکی خبرنگار اعضای کنگره را همراهی ميکردند ليکن مسئولين بازداشتگاه آنها را زير نظر داشتند.

الن تاوشر نماينده دموکرات از ايالت کاليفرنيا گفت آنچه را که در گوانتانامو مشاهده کرد آن نبودکه چند سال پيش در باره آن شنيده است. شيلا جکسون لی نماينده دموکرات از ايالت تکزاس نيز گفت تأسيسات بازداشتگاه نشان ميدهد که در شرايط زندان بهبود حاصل شده است. خانم جکسون از جمله کسانی است که خواستار بسته شدن بازداشتگاه است.

دولت بوش و فرمانده پايگاه براين نکته پاميفشارند که با ۵۰۰ زندانی، که بيشتر آنها در جنگهای عراق و افغانستان دستگير شده اند با انسايت رفتار ميشود.

XS
SM
MD
LG