لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۲۱

ايران ٢٦ نفر از جمله يک مقام ارتشی را برای تخلفات انتخاباتی توقيف کرد


ايران بيش از بيست نفر از جمله يک مقام ارشد نظامی را به اتهام تخلفات انتخاباتی در آستانه دومين دور رای گيری در انتخابات رياست جمهوری که فردا، جمعه، انجام ميگيرد بازداشت کرده است.

خبرگزاری دولتی ايران ميگويد بازداشت ها در ارتباط با گزارش های حاکی از بيش از صد تخلف در جريان رای گيری هفته گذشته انجام گرفته است اوايل هفته وزارت کشور بعضی از نهادها را بی آنکه نام ببرد به تلاش برای دستکاری در نتايج انتخابات متهم کرده بود.

در همين حال محمد خاتمی رئيس جمهوری امروز به وزيران کابينه دستور داد ترتيبی بدهند که انتخابات عاری از هرگونه تخلفی برگزار شود. وی در نامه ای خطاب به وزيران افرادی معرفی نشده را در ايجاد محيط ترس و ارعاب و تهديد برای اعمال نفوذ در انتخابات مقصر و مسئول شناخته است.

در رای گيری روز جمعه علی اکبر هاشمی رفسنجانی رئيس جمهوری سابق و محمود احمدی نژاد شهردار تهران در نخستين انتخابات رياست جمهوری که تعيين سرنوشت آن به دور دوم کشيده شد رقابت ميکنند.

آقای رفسنجانی که خود را يک اصلاح طلب معرفی ميکند قول بهبود مناسبات با غرب را داده است . او در يک سخنرانی تلويزيونی در اين هفته همچنين عهد کرد که برای توزيع سهام شرکت های دولتی در نظر گرفته شده برای خصوصی سازی ، تلاش کند.

آقای احمدی نژاد، رقيب محافظه کار او، قول داده است با فقر و فساد مبارزه، و برای توزيع ثروت نفتی کشور تلاش کند.

XS
SM
MD
LG