لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۴۰

هيأت مديره مسابقات اتومبيلرانی فرمول يک هفت تيم اتومبيلرانی را به بی اعتبار ساختن اين ورزش متهم کرد


هيأت مديره مسابقات اتومبيلرانی فرمول يک FormulaOne ، هر هفت تيم اتومبيلرانی را که از شرکت در مسابقه جايزه بزرگ روز يکشنبه گذشته در آمريکا کناره گيری کردند به بی اعتبار ساختن اين ورزش متهم کرده است.

فدراسيون بين المللی اتومبيلرانی با صدور احضاريه برای تيمهای تويوتا، رنو، مک لارن-مرسدس، ويليامز-ب ام و ، بار-هوندا، سابر-پتروناس و ردبول-کازورت، ار آنها خواسته است در تاريخ ٢٩ ماه ژوئن در پاريس از خود دفاع کنند.

هر هفت تيم از لاستيکهای شرکت ميشلين استفاده می کنند و با ذکر مسائل ايمنی در رابطه با لاستيکها از دور مسابقات خارج شدند. دو لاستيک ميشيلين طی تمرين روز جمعه کار نکرده و خراب شدن يکی از آنها منجر به کناره گيری رالف شوماخر اتومبيلران برجسته آلمانی و قهرمان جهان از دور مسابقات شد.

اين مسئله باعث شد که کمپانی ميشلين اعلام کند که لاستيکهای آن برای رانندگی در مسير مسابقات اتومبيلرانی ايندياناپوليس مناسب نيست. تيمها متهم هستند که مفاد معيارهای اتومبيلرانی بين المللی را رعايت نکرده اند . آنان در عين حال متهم شده اند که قصد عدم شرکت در مسابقه را به کارکنان خود اعلام نکردند. ملاقات ٢٩ ژوئن در پاريس ممکن است به اعمال مجازاتهائی عليه تيمها از پرداخت جريمه نقدی تا کسر امتيازات و غيره منجر شود.

XS
SM
MD
LG