لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۳۹

مايکل جکسون بی گناه تشخيص داده شد


يک هيات منصفه در ايالت کاليفرنيا مايکل جکسون، آوازه خوان معروف موزيک پاپ را که به اتهام تجاوز به يک کودک و زندانی کردن او تحت محاکمه قرارداشت، مقصر تشخيص نداد.

هيات منصفه شهر سانتا ماريا در کاليفرنيا در هفتمين روز تبادل نظر و به دنبال محاکمه سه ماه و نيمه جکسون، حکم خود را روز دوشنبه صادر کرد. مايکل جکسون در مورد اتهام نوشاندن مشروب الکلی به يک پسربچه ۱۳ ساله و سپس انجام اعمال ناشايست با وی در خانه مجلل شخصی خود در دو سال پيش، بی گناه تشخيص داده شد.

اعضای هيات منصفه همچنين به اين نتيجه رسيدند که توطئه ای برای زندانی کردن بستگان کودک در مزرعه جکسون در کار نبوده است. مايکل جکسون هنگام خروج از دادگاه، با ابراز شادی چندين صد نفر از هواداران خود که در برابر دادگاه شهر سانتا ماريا اجتماع کرده بودند، روبرو شد.

وی از هرگونه اظهار نظری خودداری کرد. دادستانان در طول محاکمه، مايکل جکسون را به صورت يک شکارچی کودکان با پيشينه ای از سوء رفتار جنسی با کودکان تصويرکرده بودند. جکسون اتهامات وارده را تکذيب کرد.

وکلای مدافع مايکل جکسون می گويند کسانی که به موکل آن ها تهمت زدند، قصد اخاذی داشتند. اگر مايکل جکسون در تمامی ۱۰ مورد اتهام محکوم می شد، ممکن بود به ۱۸ سال زندان محکوم شود.

XS
SM
MD
LG