لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۱۹

استفاده از توپهای ويژه در مسابقات قهرمانی فوتبال نوجوانان در پرو


سپ بلاتر رئيس فدراسيون بين المللی فوتبال، فيفا، اعلام کرده است که در مسابقات قهرمانی فوتبال نوجوانان زير ۱۷ سال در سال جاری که در پرو برگزار خواهند شد، توپهای ويژه ای مورد استفاده قرار خواهند گرفت که در داخل آنها ميکروچيپ microchip قرار خواهد داشت که هر زمان توپ از خط دروازه بگذرد علائمی به داور خواهد فرستاد.

بلاتر روز دوشنبه و طی يک کنفرانس خبری قبل از برگزاری مسابقات جام فدراسيونها صحبت کرد که پانزدهم ژوئن جاری در سراسر آلمان آغاز می شود. برگزاری اين رويداد در آلمان بعنوان تمرينی برای آن کشور برای ميزبانی مسابقات جام جهانی فوتبال در سال آينده تلقی می شود.

اگر تکنولوژی جديد طی برگزاری مسابقات فوتبال نوجوانان زير ۱۷ سال مؤثر باشد می تواند در جام جهانی ۲۰۰۶ نيز مورد استفاده قرار بگيرد.

قرار دادن ميکروچيپ پاسخگوی اين پرسش خواهد بود که آيا توپ از خط دروازه گذشت و وارد دروازه شد يا نه؟ پرسشی که از هنگام برگزاری فينال جام جهانی ۱۹۶۶ مطرح بوده است. در آن فينال نمايش مکرر فيلمهای تلويزيونی مسابقه هرگز بدرستی مشخص نساخت که آيا گلی که جف آرست برای انگلستان زد، توپ از خط دروازه گذشت يا نه !!

در اوايل سال جاری نيز مسائل مشابهی در مسابقه باشگاهای چلسی و ليورپول انگلستان در بازيهای جام قهرمانان ليگهای فوتبال اروپا و نيز در دسته نخست ليگ فوتبال انگلستان در مسابقه باشگاههای توتنهام و منچستر يونايتد بوجود آمد.

XS
SM
MD
LG