لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۲۴

صعود تيم ملی فوتبال ايران به جام جهانی ۲۰۰۶


تيم ملی فوتبال ايران برای سومين بار به بازيهای فينال جام جهانی فوتبال راه يافته است.

تيم ايران روز چهارشنبه در بازيهای مقدماتی جام جهانی، بحرين را در استاديوم آزادی در تهران با نتيجه يک بر صفر شکست داد. نيمه نخست بازی بدون ردوبدل گل بپايان رسيد.

در اين مسابقه در گروه B تيم های آسيايی، تيم ايران بارها دروازه بحرين را هدف قرار داد و نزديک بود در دقايق اوليه از نيمه نخست با ضربه سر محمد نصرتی به گل برسد که توپ بشدت به تير دروازه تيم بحرين اصابت کرد و گل نشد. تنها گل بازی را محمد نصرتی در دقيقه ۴۶ روی پاس فريدون زندی بثمر رساند.

ايران نياز به يک تساوی داشت تا بتواند به بازيهای فينال جام راه يابد. تيم ايران پيشتر در سالهای ۱۹۷۸ در آرژانتين و ۱۹۹۸ در فرانسه در فينال جام بازی کرده است.

آخرين بازی ايران در مقابل تيم ژاپن خواهد بود که جنبه تشريفاتی دارد.

تيم ملی ژاپن نخستين تيمی بود که به بازيهای فينال جام جهانی ۲۰۰۶ در آلمان راه يافت. ژاپن تيم کره شمالی را در بانکوک در تايلند با نتيجه دو بر صفر شکست داد.

بازی اين دو تيم تا دقيقه ۷۳ بدون ردوبدل شدن گل ادامه يافت، تا اينکه آتسوشی ياناگيسان اولين گل ژاپن را در اين دقيقه بثمر رساند و ۱۶ دقيقه بعد ماساشی اوگورو دومين گل ژاپن را زد.

مسابقه دو تيم بدليل درگيری و خشونت در بازی قبلی کره شمالی در پيونگ يانگ ، در بانکوک برگزار شد.

دو تيم برجسته گروه A و B راهی فينال جام می شوند و تيمهای سوم دو گروه برای کسب مکان پنجمی در سريال مسابقات رفت و برگشت مبارزه خواهند کرد و نهايتأ برنده در مسابقه حذفی با تيم شماره ۴ کنفدراسيون آمريکای شمالی، مرکزی و حوزه کارائيب برای بدست آوردن مکانی در جام جهانی شرکت خواهد کرد.

XS
SM
MD
LG