لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۳۹

رافائل نادال صاحب جام قهرمانی تنيس آزاد فرانسه شد


در تنيس آزاد فرانسه، روز گذشته رافائل نادال تنيس باز ۱۹ ساله اسپانيايی اميددار شماره چهار، صاحب جام قهرمانی شد. نادال در بازی پرهيجان فينال در برابر ماريانو پوئرتا تنيس باز آرژانتينی که در رده بندی تنيس بازان از مکانی برخوردار نبود در چهار ست با نتيجه ۵-۷، ۱-۶، ۳-۶، ۷-۶، به پيروزی رسيد.

مسابقه دو بازيکن سه ساعت و ۲۴ دقيقه بدرازا کشيد. پوئرتا که طی مسابقه دچار آسيب ديدگی پا شد، و به بازی ادامه داد، از بازی خود راضی بود و گفت" من امروز خيلی خوب تنيس بازی کردم، ولی در برابر يک بازيکن عالی شکست خوردم، بهترين بازيکن روز بر روی خاک رس، بنابراين خوشحالم."

نادال در پی پيروزی پوئرتا را در کنار تور زمين بازی در آغوش کشيد و سپس به کنار زمين رفت تا با خوان کارلوس پادشاه اسپانيا که در صف نخست تماشاگران او را تشويق ميکرد، دست بدهد. نادال گفت: "مسابقه باورکردنی نبود. من با بهترين طرز فکر و با بهترين وضعی که ميتوانم تنيس بازی کنم ، بازی کردم و خوشبختانه در فينال برنده شدم. يک مسابقه بسيار خوب، ولی بعضی اوقات طی مسابقه فکر کردم شکست خواهم خورد."

روز شنبه گذشته در تنيس انفرادی زنان، جاستين هنين – هاردن اميددار شماره ۱۰ از بلژيک مری پيرس اميددار شماره ۲۱ از فرانسه را در ستهای پياپی با نتيجه ۱-۶، ۱-۶، شکست داد و جام قهرمانی را از آن خود کرد.

XS
SM
MD
LG