لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۲۴

تنيس آزاد فرانسه


در تنيس آزاد فرانسه که در پاريس در جريان است، روز چهارشنبه در مرحله يکچهارم نهايی تنيس انفرادی مردان، ماريانو پوئترا تنيس باز آرژانتينی که در رده بندی بازيکنان از مکانی برخوردار نيست، در برابر هموطنش گيلرمو کاناس اميددار شماره ۹ در پنج ست با نتيجه ۴-۶، ۳-۶، ۶-۱، ۶-۳، ۲-۶، به پيروزی دست يافت و بمرحله نيمه نهايی راه يافت. مسابقه بين ايندو بيش از سه ساعت و نيم بدرازا کشيد.

در بازی ديگر، نيکولای داويدنکو اميددار شماره ۱۲ از روسيه و تامی رابردو اميددار شماره ۱۵ از اسپانيا شرکت کردند و داويدنکو در پنج ست با نتيجه ۲-۶، ۱-۶، ۶-۳، ۴-۶، ۶-۴، به پيروزی رسيد.

پوئترا که در رده بندی تنيس بازان مرد جهان در مکان ۳۷ قرار دارد، در مرحله نيمه نهايی بديدار داويدنکو خواهد رفت.

در مسابقه ديگری در نيمه نهايی تنيس انفرادی مردان، راجر فدرر اميددار شماره يک و بازيکن شماره يک تنيس مردان جهان و رافائل نادال تنيس باز ۱۸ ساله اسپانيايی، اميددار شماره چهار شرکت خواهند داشت. هر دوی اين بازيکنان برای اولين بار بمرحله نيمه نهايی اين رويداد راه يافته اند و مسابقه آنان در نوزدهمين سالروز تولد نادال برگزار می شود.

در تنيس زنان، روز پنجشنبه، در مرحله نيمه نهايی جاستين هنين – هاردن سه بار قهرمان تورنمنت های بزرگ تنيس زنان، اميددار شماره ۱۰ از بلژيک با ناديا پترووا اميددار شماره ۷ از روسيه بازی خواهد کرد. روی پيروزی بازيکن بلژيکی در اين مسابقه حساب می شود.

در ديگر مسابقه مرحله نيمه نهايی، مری پيرس اميددار شماره ۲۱ از فرانسه و الينا اميددار شماره ۱۶ از روسيه بازی خواهند کرد. پيرس که در سال ۲۰۰۰ جام قهرمانی مسابقات را کسب کرد در مرحله يکچهارم نهايی ليندزی داونپورت اميددار شماره يک از آمريکا را در ست های پياپی با نتيجه ۲-۶، ۳-۶، شکست داد.

XS
SM
MD
LG