لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۰۸

نيروهای عراق درجريان بزرگترين عمليات ضد شورش بغداد را محاصره کرده اند


نيروهای عراق درجريان بزرگترين عمليات خود از زمان سقوط صدام حسين برای پيدا کردن شورشيان، بغداد را به محاصره خود درآورده اند. مقامات عراقی می گويند دراين عمليات ۴۰ هزارتن ازنيروهای عراق شرکت دارند. نيروها روز يکشنبه بر قراری چندين صد پست بازرسی را در بغداد و اطراف آن آغاز کردند.

درهمين حال شبکه تروريستی القاعده درعراق اعلام کرد برای روياروئی با اين عمليات، به حمله ای متقابل دست زده است. اين گروه همچنين مسئوليت دوبمب گذاری انتحاری را درشهرحله در روز دوشنبه که ۲۷ نفر را به کشتن داد، برعهده گرفت.

مقامات می گويند بمب اندازان خود را در ميان جمعيتی از کماندوهای سابق پليس، که به تصميم انحلال واحد خود معترض بودند، منفجر کردند.

انفجار ها در حالی صورت گرفت که سربازان عراقی، با پشتيبانی نيروهای آمريکائی، در جريان عملياتی برای ريشه کن ساختن شورشيان، به جستجوی خانه ها پرداختند و پست های بازرسی در اطراف بغداد برپا کردند.

ارتش آمريکا همچنين روز دوشنبه رئيس يک حزب عمده سياسی اهل تسنن را در عراق که چند ساعت قبل اشتباها او را بازداشت کرده بود، آزاد ساخت.

در رويدادی ديگر، ارتش آمريکا اعلام کرد يک هواپيمای عراقی با چهارسرنشين آمريکائی ويک سرنشين عراقی روزدوشنبه در شرق عراق سقوط کرد.

اعلاميه ارتش آمريکا می گويد تحقيقات درباره علت سقوط هواپيما ادامه دارد، اما توضيح نمی دهد که آيا حادثه تلفاتی نيزبه بارآورده است يا نه.

XS
SM
MD
LG