لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۰۶

ديدار پرزيدنت بوش و حامد کرزی در کاخ سفيد


پرزيدنت بوش می گويد ارتش آمريکا درمورد مسائل مربوط به مبارزه با تروريسم با دولت افغانستان مشورت خواهد کرد، اما نيروهای آمريکا که در افغانستان استقرار دارند، همچنان تحت کنترل آمريکا خواهند بود.

دو رهبر در پی ديداری در کاخ سفيد در روز دوشنبه، کنفرانس خبری مشترکی تشکيل دادند، و آقای بوش گفت ارتش آمريکا در کوشش برای تار و مار کردن بقايای طالبان، با دولت افغانستان " همکاری و رايزنی " خواهد کرد.

آقای کرزی اخيرا خواستارکنترل بيشترکشورخود برعمليات نظامی آمريکا درافغانستان شده بود و همچنين خواسته بود کنترل کليه زندانيان افغان در بازداشتگاه های آمريکا به دولت افغان واگذارشود.

پرزيدنت کرزی گفت مردم افغانستان از گزارش هائی که در باره بدرفتاری سربازان آمريکائی با زندانيان افغان منتشر شده است، غمگين و ناراحت هستند، اما ياد آور شد اين موضوع منعکس کننده روحيه مردم آمريکا نيست.

آقای بوش و آقای کرزی توافقی امضا کردند که می خواهد همکاری آمريکا و افغانستان در امور سياسی، اقتصادی و امنيتی گسترش پيدا کند، آنها هر دو از يک "مشارکت استراتژيک" سخن گفتند. آقای کرزی قول داد کشت خشخاش را ظرف شش سال آينده از بين ببرد.

XS
SM
MD
LG