لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۴۹

انفجار يک اتومبيل در خارج از رستورانی در شمال بغداد


درحالی که نيروهای ائتلاف ونيروهای عراق به جستجوی گسترده خود دراطراف بغداد برای پيدا کردن شورشيان ادامه می دهند، درجريان يک سلسله بمب گذاری وکمين کردن درعراق در روزدوشنبه، دست کم ۳۶ نفرکشته و بيش از ۱۲۰ نفر زخمی شدند.

به گفته مقامات مسئول، انفجار دو اتومبيل حامل بمب در غرب شهر موصل در شمال عراق در شامگاه دوشنبه، دست کم ۲۰ نفر را کشت و ۲۰ نفرديگر را مجروح ساخت. مقامات بيمارستان می گويند درانفجاردواتومبيل حامل بمب درمنطقه بغداد در روزدوشنبه، حداقل ۱۳ نفرجان خود را ازدست دادند و ۱۲۰ نفرمجروح شدند.

در رويدادی ديگر، چند مرد مسلح در بغداد، وائل الرُبيعی يک مقام بلند پايه امنيتی عراق و راننده او را از پای درآوردند. شورشيان مرتبط با شبکه القاعده مسئوليت اين حمله را برعهده گرفتند.

در شمال، در نزديکی شهر نفتخيز کرکوک، در انفجار يک اتومبيل حامل بمب ۵ تن جانسپردند و دست کم ۱۳ نفر مجروح شدند. و در يک حمله خمپاره ای در سامرا ، دو سرباز عراقی کشته شدند.

مقامات آمريکا می گويند چند هزار نفر از نيروهای ائتلاف و عراق در غرب بغداد، حدود ۳۰۰ شورشی مظنون را ، در آنچا بزرگترين عمليات امنيتی مشترک توصيف می شود، بازداشت کرده اند.

XS
SM
MD
LG