لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۲۴

دو برادر فيلمساز بلژيکی برای دومين بار جايزه نخل  طلائی فستيوال کن را بردند


فيلم درام بلژيکی موسوم به "کودک " که زندگی سخت نوجوان سارقی را به تصوير درآورده است که با مسئوليت ها و وظايف پدری روبرو ميشود، جايزه بالای فستيوال فيلم کن را در فرانسه بخود اختصاص داد.

ژان پير، و لوک داردن، امروز، شنبه، جايزه معتبر نخل طلائی را برای ساختن اين فيلم دريافت کردند. اين دومين باری است که اين دوبرادر بلژيکی جايزه نخل طلائی را می برند. شش سال پيش يک درام ديگر آنها برنده جايزه نخل طلائی شده بود.

جايزه دوم فستيوال کن به فيلم " گل های شکسته " تعلق گرفت که جيم جارموش آمريکائی آن را کارگردانی ، و بيل موری ستاره آمريکائی نقش اصلی آن را بازی ميکند.

تامی لی جونز،هنرپيشه ديگر آمريکائی نيز برای نقشی که در فيلم موسوم به " سه خاکسپاری برای ملکيادس استرادا" بازی کرد، و خود نيز کارگردانی آن را بر عهده داشت، جايزه بهترين هنرپيشه مرد را دريافت کرد.

حنا لاسلو، هنر پيشه اسرائيلی نيز برای ايفای نقش اصلی در فيلم موسوم به " منطقه آزاد" که يک فيلم درام در باره خاورميانه است برنده جايزه بهترين بازيگر زن شد.

فستيوال کن که در ايران به فستيوال کان معروف است، و يکی از مجلل ترين فستيوال های فيلم در جهان محسوب ميشود در سال 1946 توسط دولت فرانسه پايه گذاری شد

XS
SM
MD
LG