لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۲۱

تظاهرات يهوديان  و مسلمانان  عليه لورا بوش در سفر خاورميانه ای او برای پيشبرد حقوق زنان


لورا بوش، بانوی اول آمريکا در جريان سفری به خاورميانه برای پيشبرد حقوق زنان، و کمک به برطرف ساختن احساسات رو به افزايش ضد آمريکائی در منطقه ،به اسرائيل رفت.

همسر رئيس جمهوری آمريکا امروز در ديدار از دو مکان مذهبی در بيت المقدس با تظاهرات معترضين رو برو شد.

در مقابل ديوار ندبه، يکی از مکان های مذهبی يهوديان، تظاهرکنندگان يهودی برای آزادی جاناتان پولارد فرياد سرداده بودند که به جرم جاسوسی برای اسرائيل در آمريکا دوران مجازات حبس ابد را ميگذراند.

خانم بوش پس از آن، هم در جريان رفتن به قبة الصخره ، و هم ضمن خارج شدن از مسجد، با فريادهای اعتراض مسلمانانی مواجه شد که از حضور او در آنجا راضی نبودند. پليس اسرائيل برای بازکردن مسير خانم بوش زنجيری انسانی بوجود آورده بود.

همسر رئيس جمهوری آمريکا امروز از اردن به اسرائيل رفت که طی دو روز گذشته صحنه برگزاری اجلاس مجمع جهانی اقتصاد برای بحث و تبادل نظر در باره خاورميانه بوده است . خانم بوش در آن مجمع گفت بايد به زنان در دولت و بخش خصوصی سهم و مقام های برجسته تری تری داده شود.

خانم بوش در سفر اسرائيل پس از ملاقاتی در بيت المقدس با گيلا، همسر موشه کاتساو رئيس جمهوری اسرائيل، برای ملاقات با زنان سرشناس فلسطينی راهی شهر اريحا در کرانه غربی خواهد شد، و پيش از آنکه به آمريکا بازگردد از مصر نيز ديدن خواهد کرد.

XS
SM
MD
LG