لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۰۰

ديترويت پيستونز و سان آنتونيو اسپرز بمرحله نيمه نهايی NBA راه يافتند


در ليگ ملی بسکتبال حرفه ای مردان آمريکا NBA، تيمهای ديترويت پيستونز و سان آنتونيو اسپرز بمرحله نيمه نهايی راه يافتند.

تيم اسپرز در ششمين بازی در سريال هفتگانه مسابقات آن در گروه کنفرانس غربی در برابر سياتل سوپرسونيکس با نتيجه ۹۶-۹۸ به پيروزی نائل شد. تيم دانکن نيم ثانيه قبل از پايان وقت معمول با پاس منو جينوبيلی توپ را در سبد بسکتبال تيم سياتل قرار داده و پيروزی تيم اسپرز را ميسر ساخت.

دانکن ۲۶ امتياز کسب کرد ، در حاليکه ری آلن ۲۵ امتياز برای تيم سونيکس بدست آورد. تيم اسپرز در سريال مسابقات با اختلاف ۲-۴ برنده شد و در نيمه نهايی با برنده دو تيم فينيکس سانز و دالاس ماوريکس بازی خواهد کرد.

تيم فينيکس در اين سريال با اختلاف ۲-۳ پيشتاز است و اگر در ششمين بازی دو تيم که جمعه شب بوقت محلی در دالاس برگزار می شود به پيروزی نائل شود، راهی مرحله نيمه نهايی خواهد شد.

در گروه کنفرانس شرقی ديترويت پيستونز در ششمين بازی سريال آن در برابر اينديانا پيسرز با نتيجه ۷۹-۸۸ برنده شد. ريچارد هميلتون ۲۸ امتياز برای ديترويت ساخت و رجی ميلر بازيکن اينديانا که در آخرين مسابقه اش بعنوان يک بازيکن حرفه ای شرکت کرد، ۲۷ امتياز کسب کرد.

ميلر، بازيکن ۳۹ ساله در آخرين ثانيه های مسابقه در ميان ابراز احساسات طولانی تماشاگران که به افتخار او بپا خاسته بودند، در پی ۱۸ سال بسکتبال حرفه ای زمين مسابقه را ترک کرد.

رجی ميلر که بخاطر شوتهای سه امتيازی شهرت دارد، از لحاظ تعداد امتيازاتی که در دوران بازيهای حرفه ايش کسب کرد، با ۲۵۲۷۹ امتياز در تاريخ NBA در مکان دوازدهم جای دارد.

XS
SM
MD
LG