لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۲ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۲۱:۵۰

روسای قبايل افغانستان خواستار تحقيق درباره اهانت بازجويان آمريکائی به قرآن شدند


روحانيون مسلمان و ريش سفيدان قبائل در افغانستان، روز يکشنبه طی صدور قطعنامه ای، مصراً از مقامات آمريکائی خواسته اند که ظرف سه روز در مورد گزارش تأييد نشده مجله نيوزويک، مبنی بر اينکه بازجويان آمريکائی به قرآن بی حرمتی کرده اند سريعاً تحقيق کنند.

مقامات ارشد نظامی آمريکا ميگويند، در ارتباط با گزارش مجله نيوزويک، هيچ مدرکی وجود ندارد که نشان دهد بازجويان بازداشتگاه نظامی گوانتانامو به قران بی حرمتی کرده باشند، ولی ايالات متحده قول داده است که در اين مورد بررسی کاملی بعمل آورد.

دولت بنگلادش نيز ادعای بی حرمتی به قرآن را محکوم کرد و از واشنگتن خواست که عاملين آن را محاکمه کند. هری توماس ، سفير آمريکا در بنگلادش به خبرنگار صدای آمريکا گفت هر کسی که مرتکب اين عمل شده باشد مجازات خواهد شد.

در اين ميان، مجله نيوزويک ميگويد از اينکه بخشی از گزارش بی حرمتی به قران در يک بازداشتگاه نظامی آمريکا اشتباه است متاسف است و مراتب همدردی خود را نسبت به قربانيان خشونتی که در اثر پخش اين خبر در افغانستان رخ داد اعلام ميدارد. مجله نيوزويک اعتراف ميکند که گزارش دهنده اصلی خبر مطمئن نيست که کجا چنين امری را مشاهده کرده است.

XS
SM
MD
LG