لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۲۶

انتقاد دولت چين از آمريکا برای وضع محدوديت های واردات منسوجات


دولت چين روز شنبه ايالات متحده آمريکا را بباد انتقاد گرفت و تهديد کرد که عليه محدوديتهای وضع شده بر واردات منسوجات چينی دست به اقدامات تلافی جويانه خواهد زد. اين دولت اعلام کرد که حرکت آمريکا تخطی از مقررات سازمان تجارت جهانی است.

کمتر از ۲۴ ساعت پيش از آن ، دولت آمريکا اعلام کرده بود که نظام سهميه بندی را بر روی سه قلم از منسوجات وارده از چين بار ديگر اعمال خواهد کرد. اين سه قلم شلوار نخی، پيراهنهای نخی و انواع زير پوش خواهد بود.

اقدام ایالات متحده در پاسخ به درخواست توليد کنندگانی است که ميگويند سيل واردات محصولات نساجی چين در چهار ماه گذشته هزاران شغل را در آمريکا مورد تهديد قرار داده است.

سخنگوی وزارت بازرگانی چين در بيانيه ای مصرانه از واشنگتن خواست در تصميم خود تجديد نظر کند و اضافه کرد که چين اين حق را برای خود محفوظ ميدارد که در چهار چوب مقررات سازمان تجارت جهانی به هر اقدامی دست بزند اما اين اقدامات را مشخص نکرد.

وزير بازرگانی آمريکا ميگويد ايالات متحده آمريکا برای يافتن يکراه حل با مقامات چين به گفتگو خواهد نشست؛ اما اضافه کرد که دولت بوش متعهد است که شرايط مساوی را برای صنايع آمریکا درنظر بگيرد.

XS
SM
MD
LG