لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۱۱

فرانسه ميخواهد جلوی مهاجرت های غيرقانونی را  بگيرد


دولت فرانسه ميگويد در نظر دارد برای متوقف ساختن مهاجرت های غيرقانونی به آن کشور تشکيلات ملی کنترل بر مهاجرت در سطح کشور ايجاد کند و تدابيری جديد را به مورد اجرا بگذارد.

دو مينيک دو ويلپين وزير کشور فرانسه امروز، چهارشنبه، در يک کنفرانس خبری در پاريس بخشی از برنامه های دولت را که قرار است روز پنجشنبه در جلسه کابينه مطرح شود شرح داد.

آقای دو ويلپين شمار مهاجران غير قانونی را بين دويست تا چهارصد هزار نفر تخمين زد اما نگفت اين رقم معرف تمامی مهاجران غيرقانونی در فرانسه است يا اينکه شمار مهاجرانی است که سالانه بطور غير قانونی وارد فرانسه ميشوند.

ايجاد تشکيلات ملی کنترل بر مهاجرت بخشی از برنامه هائی است که دولت فرانسه در نظر دارد از طريق آن اقدامات مرتبط با امور مهاجرت را در چند وزارتخانه هماهنگ کند.

تسريع در روند رسيدگی به درخواست متقاضيان پناهندگی، به نحوی که حداکثر از شش ماه بيشتر نشود ، بالابردن ظرفيت بازداشتگاههای ويژه مهاجران غير قانونی، و دادن ماموريت به بخشی از پليس فرانسه برای پيگيری موارد مرتبط با مهاجرت از جمله ديگر برنامه هائی است که دول فرانسه برای متوقف ساختن مهاجرت های غير قانونی مدّ نظر قرار داده است.

XS
SM
MD
LG