لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۷:۳۴

ليگ قهرمانان آسيا؛ سپاهان الشباب را حذف كرد


تيم سپاهان اصفهان عصر چهارشنبه با برتری مقابل الشباب عربستان، اميدهای خود را برای صعود به مرحله يکچهارم پايانی ليگ قهرمانان آسيا افزايش داد.

به گزارش ايرنا، دراين ديدار كه در ورزشگاه نقش جهان اصفهان برگزار شد تيم سپاهان با نتيجه يک بر صفر از سد الشباب (صدرنشين رقابت‌های فوتبال باشگاه‌های عربستان) گذشت و به صدرنشينی خود درگروه دوم مرحله مقدماتی ليگ قهرمانان آسيا ادامه داد. تيم مدعی الشباب عربستان نيز با اين شكست، پيش از ديدار با تيم الوحده سوريه از گردونه رقابتها كنار رفت. تنها گل اين ديدار را "هادی عقيلی" در دقيقه ‪ ۳۷‬برای تيم سپاهان اصفهان به ثمر رساند.

تيم الشباب در اوايل نيمه نخست برتری نسبی نسبت به سپاهان داشت بطوريكه بازيكنان اين تيم با كنترل بازی و ارايه بازی تک ضرب دو موقعيت ايده‌آل را توسط " گودوين اترم" بدست آوردند كه اين فرصت‌ها با درخشش "سيد مهدی رحمتی" دروازه بان ملی‌پوش سپاهان به هدر رفت. اما بازيكنان تيم سپاهان در اواسط نيمه نخست با دوندگی بسيار نبض بازی را در دست گرفته و موفق شدند حملاتی را بر روی دروازه تيم الشباب ايجاد كنند .

اين حملات در دقيقه ‪ ۳۷‬به ثمر نشست تا تيم سپاهان به سه امتياز باارزش اين ديدار دست يابد. در اين لحظه يک ضربه كرنر از جناح راست به سود تيم سپاهان بدست آمد كه "لئون استپانيان" كاپيتان با تجربه اين تيم در يک حركت تمرين شده، سانتر زيبايی را بر روی دروازه الشباب ارسال كرد كه هادی عقيلی هافبک پيش تاخته سپاهان با ضربه سر دروازه حريف را باز كرد تا اين تيم با پيروزی به رختكن برود.

نيمه دوم با حملات گسترده تيم الشباب آغاز شد. بازيكنان اين تيم سعی داشتند از جناحين به دروازه سپاهان نزديك شوند كه اين حربه با هوشياری مدافعان و رحمتی به هدر رفت. در ‪ ۲۰‬دقيقه نخست نيمه دوم بازيكنان سپاهان تنها به دفاع پرداختند. آنان قصد داشتند در ضد حملات با حركات سرعتی رسول خطيبی به گل دست يابند كه خطيبی نتوانست از فرصت‌های بدست آمده استفاده لازم را ببرد.

در اواسط اين نيمه، تيم سپاهان از لاک دفاعی خارج شد به گونه‌ای حملات همه جانبه الشباب فروكش كرد. اواخر اين بازی نيز با حملات پراكنده تيم الشباب همراه بود اما اين حملات با دفاع پرتعداد بازيكنان تيم سپاهان بی ‌نتيجه ماند تا نماينده ايران اميدوارانه برای برگزاری آخرين بازی خود دراين مرحله از رقابتها عازم امارات شود.

تيم سپاهان اصفهان دو هفته آينده آخرين بازی خود را در مرحله مقدماتی برابر تيم العين امارات برگزار خواهد كرد كه در صورت كسب نتيجه مساوی به مرحله يکچهارم پايانی صعود می ‌كند. همچنين تيم‌های العين امارات و الوحده سوريه تا دقايقی ديگر از همين گروه در دمشق مقابل يكديگر صف آرايی خواهند.

جدول رده بندی:
۱- سپاهان ۵ بازی ۱۱ امتياز
۲- العين ۴ بازی ۷ امتياز
۳- الشباب ۵ امتياز ۷ امتياز
۴- الوحده ۴ بازی ۰ امتياز

XS
SM
MD
LG