لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۴۲

تيمهای ميامی و فينيکس بدور بعدی مسابقات حذفی NBA راه يافتند


در ليگ ملی بسکتبال حرفه ای مردان آمريکا NBA ، تيمهای ميامی هيت و فينيکس سانز نخستين تيمهائی هستند که به بازيهای حذفی ليگ راه يافته اند.

تيم فينيکس که از لحاظ تعداد برد و باختها در بازيهای فصل جاری بهترين تيم ليگ است، در پنجمين بازی از سريال هفتگانه مسابقات آن در برابر تيم ممفيس گريزليز در گروه کنفرانس غربی با نتيجه ۱۱۵-۱۲۳ برنده شد و به اين ترتيب در سريال بازيها با اختلاف ۱-۴ پيروز شد و بدور دوم مسابقات حذفی راه يافت.

در مسابقه دو تيم، استيو نش با کسب ۲۴ امتياز و ۹ بار کمک به کسب امتيازات پيروزی تيم فينيکس را ميسر ساخت. تيم ميامی هيت در سريال هفتگانه بازيهای گروه کنفرانس شرقی در برابر تيم نيوجرسی نتس با اختلاف ۰-۴ برنده شد.

ميامی در چهارمين بازی سريال دو تيم با نتيجه 97-110 به پيروزی رسيد و بدور دوم مسابقات حذفی ليگ راه يافت. دواين ويد با کسب ۳۴ امتياز و ادی جونز با کسب ۲۱ امتياز پيروزی تيم ميامی را ميسر ساختند.

در بازی ديگر در گروه کنفرانس شرقی ديترويت پيستونز در برابر فيلادلفيا سونتی سيکسرز در وقت اضافی با نتيجه ۹۲-۹۷ برنده شد و در سريال بازيهای هفتگانه حذفی دو تيم با اختلاف ۱-۳ از تيم فيلادلفيا پيشی گرفت. رشيد والاس ۱۷ امتياز در وقت اضافه برای تيم ديترويت بدست آورد. اگر تيم ديترويت در پنجمين مسابقه دو تيم که سه شنبه شب برگزار می شود نيز به پيروزی برسد، بدور دوم بازيهای حذفی راه خواهد يافت.

در مسابقات گروه کنفرانس غربی سياتل سوپرسونيکس در زمين آن ساکرامنتو کينگز را با نتيجه ۱۰۲-۱۱۵ مغلوب ساخت و در سريال بازيهای دو تيم با اختلاف ۱-۳ پيشتاز شده است. پنجمين مسابقه اين دو تيم نيز سه شنبه شب برگزار می شود و اگر تيم سياتل برنده شود، به بازيهای حذفی راه می يابد.

دوشنبه شب بوقت محلی چهارمين مسابقه تيمهای واشنگتن ويزاردز و شيکاگو بولز در گروه کنفرانس شرقی برگزار می شود. شيکاگو با اختلاف ۱-۲ پيشتاز است.

در بازی ديگری تيمهای دنور ناگتس و سان آنتونيو اسپرز در چهارمين مسابقه در سريال هفتگانه دو تيم در زمين تيم ناگتس روياروی يکديگر قرار ميگيرند. تيم اسپرز در اين سريال با اختلاف ۱-۲ پيشتاز است. و در گروه کنفرانسغربی پنجمين مسابقه تيمهای دالاس و هوستون در زمين دالاس برگزار می شود. دو تيم ۲-۲ برابرند.

سه شنبه شب بوقت محلی تيمهای اينديانا پيسرز و بوستون سلتيکس از گروه کنفرانس شرقی بازی دارند، ايدو تيم در حال حاضر ۲-۲ مساوی هستند.

XS
SM
MD
LG