لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۵۴

ولاديمير پوتين  خواستار بازرسی های بين المللی از تاسيسات اتمی ايران شد


ولاديمير پوتين رئيس جمهوری روسيه درجريان نخستين سفرخود به اسرائيل، ازمعاملات نظامی وتکنولوژی روسيه با سوريه و ايران دفاع کرد.

آقای پوتين در ملاقات با آريل شارون نخست وزير اسرائيل در بيت المقدس اذعان کرد که توافق روسيه با ايران در مورد پس گرفتن سوخت مصرف شده اتمی برای اطمينان از عدم استفاده ايران از مواد اتمی در توليد تسليحات اتمی کافی نيست .

آقای پوتين همچنين خواستار بازرسی های بين المللی از تاسيسات اتمی ايران شد.

آقای پوتين روز پنجشنبه در بيت المقدس گفت معامله روسيه با ايران در مورد تحويل سوخت اتمی به اين کشور، اسرائيل را تهديد نمی کند، اما تهران نيز بايد تضمين های بيشتری به جهانيان بدهد که قصد توليد سلاح های اتمی را ندارد.

رئيس جمهوری روسيه همچنين گفت معامله مسکو در مورد فروش موشک های کوتاه برد و ضد هوائی به سوريه، خاک اسرائيل را تهديد نمی کند. اسرائيل می گويد ممکن است موشک ها در طول مرز های اين کشور به دست ستيزه گران بيفتد.

سرگئی لاوروف وزيرامورخارجه روسيه در پايان ملاقات آقای پوتين با آريل شارون نخست وزير اسرائيل اظهارداشت پيشنهاد آقای پوتين در زمينه عهده داری ميزبانی يک کنفرانس صلح خاورميانه، مورد سوء تعبير قرار گرفته است.

آقای لاوروف گفت واقعيت اين است که رئيس جمهوری روسيه پيشنهاد برگزاری کنفرانسی از کارشناسان منطقه ای را مطرح کرده بود و نه کنفرانسی بين المللی از سران کشورها

رئيس جمهوری روسيه قرار است امروز در کرانه غربی با محمود عباس رئيس تشکيلات خود مختار فلسطينی ملاقات کند.

وی اولين رهبر روسيه است که به ديدار از اسرائيل رفته است.

. .

XS
SM
MD
LG