لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۱۳

٦٠هزار سال حبس برای کمک رهبر سوری القاعده اسپانيا در حملات تروريستی به  آمريکا


اسپانيا محاکمه بيست و چهار مظنون القاعده از جمله سه متهم کمک به برنامه ريزی حملات تروريستی يازدهم سپتامبر به آمريکا را شروع کرده است.

متهمين امروز پشت يک حفاظ شيشه ای ضد گلوله در يک دادگاه مادريد حاضر شدند.

بيش از صد پليس حفاظت و امنيت محاکمه را در دادگاهی که ساختمان آن برای انجام محاکماتی اين چنين بازسازی شده است بر عهده دارند.

عمادالدين برکات يارکاس،سوری مظنون به رهبری سلول القاعده در اسپانيا جزو متهمين است.

گفته ميشود وی ملاقاتی را در اسپانيا از افراد مورد ظن در عمليات تروريستی ترتيب داد که در جريان آن جزئيات حملات تروريستی يازدهم سپتامبر دو هزار و يک به امريکا بررسی و قطعی شد.

دادستانها برای رهبر گروه، در صورتی که مجرم شناخته شود،بيش از شصت هزار سال حبس درخواست کرده اند.

در همين حال تنها فردی که به دست داشتن در حملات تروريستی يازدهم سپتامبر در آمريکا متهم شده بود ، اتهام توطئه چينی را قبول کرده است.

زکريا موسوی، که روز جمعه در يک دادگاه فدرال در ايالت وير جينيا، خود را گناهکار دانست، متهم بود که پيش از حملات يازده سپتامبر با گروه تروريستی القاعده کار می کرد.

او به تبانی برای ارتکاب تروريسم، منهدم کردن هواپيما، و کشتن کارمندان دولت متهم شده است. موسوی به دادگاه گفت او مستقيما در حملات دست نداشت، اما بخشی از توطئه ديگری برای سرنگون کردن هواپيمائی در کاخ سفيد بود.

وزير دادگستری آمريکا گفت موسوی پس از دستگيری در اوت سال دو هزار و يک به مقامات دروغ گفت و اجازه داد القاعده به حملات دست بزند. او گفت دولت برای موسوی مجازات مرگ درخواست خواهد کرد.

XS
SM
MD
LG