لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۲۵

کشف  پنجاه جسد در  دجله 


جلال طالبانی رئيس جمهوری عراق می گويد اجساد بيش از پنجاه نفر ، که گمان می رود هفته پيش ربوده شدند، از رود خانه دجله در جنوب بغداد بيرون کشيده شده است.

آقای طالبانی می گويد اجساز مردان، زنان و کودکان شناسائی شده است و مقامات از هويت قاتلان آکاه هستند.

روز شنبه، مقامات شيعه گفتند ستيزه گران سُنّی حدود پنجاه نفر را در شهر مدائن ربودند و آنها را به مرگ تهديد کردند. اما نيروهای عراق که روز دوشنبه به شهر حمله کردند گفتند نشانه ای از اين که کسی به گروگان گرفته شده باشد، پيدا نکردند.

در اين ميان، اجساد سوراخ شده نوزده عراقی در يک استاديوم فوتبال در حدود دويست کيلومتری شمال بغداد، پيدا شده است. خبرنگار آسوسيتد پرس که در شهرک " حديثه" حضور داشت گفت او اجساد را در کنار ديواری ديد ، و ظاهرا همه هدف گلوله قرار گرفته بودند.

به نقل از ساکنان گفته می شود آنها صدای تيراندازی هائی را شنيدند و بر اين عقيده هستند مردان، که لباس عادی بر تن داشتند، سربازان عراقی بودند که برای گذراندن مرخصی به خانه هايشان می رفتند.

مقامات عراقی يا آمريکائی هنوز اين گزارش را تائيد نکرده اند.

در رويدادی ديگر، در دو حمله انتحاری جداگانه در بغداد، دو غير نظامی و دو سرباز آمريکائی کشته شدند. سخنگوی نظامی آمريکا می گويد نخستين حمله شامگاه سه شنبه در نزديکی يک واحد گشتی در جنوب بغداد صورت گرفت.

دومين اتومبيل حامل بمب بامداد چهارشنبه در نزديکی يک کاروان نظامی آمريکا در غرب بغداد منفجر شد، دو عراقی را کشت و چندين نفر را مجروح کرد.

XS
SM
MD
LG