لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۲۰:۰۸

بازنشستگی لنس آرمسترانگ پس از مسابقات تور د فرانس


لنس آرمسترانگ دوچرخه سوار آمريکايی که شش بار جام قهرمانی مسابقات پرارزش تور د فرانس Tour de France را کسب کرد، اعلام کرده است که در پی مسابقات امسال تور که ماه ژوئيه آينده در فرانسه برگزار می شود از دوچرخه سواری حرفه ای بازنشسته خواهد شد.

آرمسترانگ که ۳۳ سال دارد و در سال ۱۹۹۹ در پی مبارزه با بيماری سرطان به صحنه مسابقات بازگشت و يکی از بزرگترين قهرمانان در تاريخ مهمترين رويداد دوچرخه سواری جهان شد گفت: "در پی تفکر زياد و بررسی فصل مسابقات و رويدادهائی که بايد در سال جاری در آن شرکت کنم، و در همان حال تصميم گرفتم که تور د فرانس آخرين مسابقه من بعنوان يک دوچرخه سوار حرفه ای باشد." آرمسترانگ می گويد می خواهد اوقات بيشتری را با فرزندانش سپری سازد.

او اضافه می کند: "آنها در سنی هستند که اگر نه هر ساعت، بلکه هر روز تغيير ميکنند و دور بودن از آنان بسيار دشوار است و زمان آن فرارسيده است که ديگر هيچ لحظه مهمی در زندگی آنان را از دست ندهم."

آرمسترانگ تنها دوچرخه سواری است که عنوان تور د فرانس را شش، پنج و چهاربار پياپی کسب کرده است.

وی در سال ۲۰۰۳ از همسرش کريستين، مادر دو دختر دوقلوی آنان که طی مبارزه اش با سرطان در کنار و پشتيبان او بود جدا شد و رابطه با همدم کنونی اش شريل کراو خواننده پاپ آمريکايی را آغاز کرد و اخيرأ گفته بود می خواهد اوقات بيشتری را با سه فرزندش، شريل کراو و مبارزه اش با سرطان بگذراند. لنس بنيادی را برای کمک به بيماران مبتلا به سرطان ايجاد کرده است.

طبق قرارداد آرمسترانگ با تيم جديد آن ديسکاوری چانل Discovery Channel ، بايد يکبار ديگر

در مسابقات تور د فرانس شرکت کند و بهمين دليل او در رويداد سال جاری حضور خواهد يافت.

XS
SM
MD
LG