لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۱۴

سه سرباز آمريکائی درغرب بغداد کشته شدند


مقامات آمريکائی ميگويند سه سرباز آمريکائی درغرب بغداد، در نزديکی شهرک رمادی، در اثر حمله با خمپاره به يک پادگان نظامی آمريکا کشته شدند. در اين حمله همچنين 7 نفر از پرسنل نظامی آمريکا مجروح شدند که حال 3 نفر آنها وخيم است.

از سوی ديگر سفارت آمريکا درعراق ميگويد، روز شنبه در اثر حمله يک اتومبيل که در آن بمب کار گذاشته شده بود به يک کاروان خودروهای نظامی آمريکا که در مسير فرودگاه بغداد در حرکت بودند، سه نفر غير نظامی که يکی از آنها کارمند بخش کمک رسانیهای انسان دوستانه آمريکا بود کشته شدند.

در همين حال، مقامات عراقی ميگويند نيروهای امنيتی عراق، در جنوب بغداد 15 خانواده شيعه مذهب که توسط شورشيان سنی به گروگان گرفته شده بودند نجات دادند. مقامات مسئول ميگويند، پس گروگان گيری و تهديد شورشيان مبنی بر اينکه چنانچه مردم شيعه از منطقه خارج نشوند، گروگانها را خواهند کشت، نيروهای عراقی به پشتيبانی نيروهای آمريکائی شنبه شب، شهر مدائن را محاصره کردند و گروگانها را آزاد کردند.

آقای ايادعلاوی، کفيل نخست وزير عراق، شورشيان وابسته به القاعده را عامل گروگان گيری ميداند ولی يکی از سايتهای اينرنتی اسلامی دولت عراق را متهم به صحنه سازی گروگان گيری کرده است تا بتواند به بهانه آن به شهر حمله کند.

XS
SM
MD
LG