لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۵۰

از نمونه های مفقود شده  ويروس مهلک آنفلونزا هنوز  خبر و اثری بدست نيامده است


سازمان جهانی بهداشت ميگويد هنوز از بعضی از نمونه های ويروس مرگبار آنفلونزائی که اشتباها به چهار هزار آزمايشگاه در سراسر جهان ارسال شد خبر و اثری نيست.

يک سخنگوی اين سازمان امروز، جمعه ، در ژنو گفت آزمايشگاهها در لبنان و مکزيک هيچگاه نمونه ها را دريافت نکردند هر چند که اسامی آنها در فهرست توزيع قرار دارد.

وی همچنين از پنج کشور برمودا، برزيل، اسرائيل، ژاپن و عربستان سعودی به عنوان کشورهائی نام برد که هنوز در تائيد نابود کردن نمونه های ارسال شده گزارشی نداده اند.

مقامات درمانی در آمريکا ميگويند آزمايشگاهها دراين کشور تقريبا تمامی نمونه ها را از بين برده اند و کار نابودساختن نمونه های باقيمانده نيز تا روز يکشنبه به انجام ميرسد.

مقامات سازمان جهانی بهداشت به آزمايشگاهها در سراسر جهان دستور داده اند نمونه های ذخيره شده در انبارهای خود را، که در سال هزار و نهصد و پنجاه و هفت عامل شيوع آنفلونزای آسيائی منجر به مرگ قريب چهار ميليون نفر بود، از بين ببرند.

کارشناسان ميگويند احتمال بروز شيوعی جديد بسيار کم است اما هشدار داده اند که اين ويروس درصورتيکه حتی موجب آلودگی و بيماری يک نفر شود می تواند بسرعت به افراد و نواحی ديگر سرايت کند.

XS
SM
MD
LG