لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۰۸

پادشاه موناکو در کنار همسرش به خاک سپرده شد


کشور کوچک موناکو روز جمعه، در مراسم خاکسپاری با رهبر فقيد خود، پرنس رينير Rainier وداع گفت. شخصيتهای بلند پايه از سراسر جهان روز جمعه به موناکو سفر کردند تا مراتب احترام خود را نسبت به پادشاهی که طولانيترين دوره سلطنت را در اروپا داشته است ادا کنند.

مراسم خاکسپاری رينير که به مدت ۵۶ سال پادشاه کوچکترين کشور حوزه مديترانه بود اينک در يک نمازخانه در کاخ او برگزار ميشود. اين شاهزاده ۸۱ ساله که نه روز پيش درگذشت در کليسای موناکو، در کنار همسرش به خاکسپرده خواهد شد.

همسر او گريس کلی ستاره فيلمهای سينمای آمريکا بود. گريس کلی ، که با ازدواج با پادشاه موناکودر سال ۱۹۵۶ حرفه خود در هاليوود را کنار گذاشت، در سال ۱۹۸۲ در يک حادثه رانندگی جان خود را از دست داد. نمايندگان دهها کشور در مراسم خاکسپاری پادشاه موناکو شرکت کرده اند.

از ميان شرکت کنندگان ميتوان به رئيس جمهور فرانسه، پادشاه اسپانيا، پرنس آندرو از بريتانيا، و هيأت نمايندگی ايالات متحده به رياست وزير سابق نيروی دريايی آمريکا، که پسر عموی گريس کلی است، اشاره کرد. از پادشاه فقيد موناکو و گريس کلی سه فرزند باقی مانده است؛ و پرنس آلبرت، تنها پسر آنها بجای پدر پادشاه موناکو خواهد شد.

XS
SM
MD
LG