لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۴۸

ليورپول به نيمه نهايی مسابقات جام قهرمانان باشگاههای اروپا رسيد


در مسابقات جام قهرمانان ليگ های فوتبال اروپا، باشگاه ليورپول انگلستان بمرحله نيمه نهايی راه يافت. ليورپول که پيشتر چهار بار صاحب جام قهرمانی اين رويداد شده است، در دومين مرحله سريال مسابقات رفت و برگشت با باشگاه ايتاليايی يونتوس بدون ردوبدل گل مساوی کرد، و در مجموع با تفاضل گل برتر با اختلاف ۱-۲ بمرحله نيمه نهايی رسيد.

ليورپول در نيمه نهايی با باشگاه انگليسی چلسی بازی خواهد کرد. مسابقه دو باشگاه دو هفته ديگر برگزار می شود. باشگاه چلسی که روز سه شنبه گذشته در دومين بازی در سريال مسابقات رفت و برگشت در برابر باشگاه آلمانی بايرن مونيخ با نتيجه ۲-۳ شکست خورد، ولی در مجموع با تفاضل گل بهتر با اختلاف ۵-۶ برنده شد و بمرحله نيمه نهايی راه يافت.

باشگاه هلندی پی اس وی آيندهوون نيز به نيمه نهايی رسيده است. باشگاه هلندی تيم فرانسوی ليون را با ضربات پنالتی با اختلاف ۲-۴ شکست داد. دو تيم در بازيهای رفت و برگشت با نتيجه ۱-۱ مساوی کردند و هيچکدام نتوانست در ۳۰ دقيقه وقت اضافی گل بزند. آيندهوون در نيمه نهايی با باشگاه ايتاليايی آ-ث ميلان بازی خواهد کرد.

مسابقات رفت و برگشت آ-ث ميلان در برابر حريف ايتاليايی اينترميلان برگزار شد. بازی برگشت در دقيقه ۷۳، و در حاليکه آ-ث ميلان ۰-۱ پيشتاز بود بدليل پرتاب اشياء آتشبار از سوی تماشاگران بداخل زمين متوقف شد و باشگاه آ-ث ميلان در مجموع با تفاضل گل برتر با اختلاف ۰-۳ از باشگاه اينتر پيشی گرفت.

نخستين مرحله در بازيهای نيمه نهايی در روزهای ۲۶ و ۲۷ آوريل و دومين مرحله در روزهای سوم و چهارم ماه می آينده برگزار می شوند. قرار است بازی فينال ۲۵ ماه می آينده در استانبول انجام شود.

XS
SM
MD
LG