لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۷ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۳:۳۹

بيسبال در واشنگتن پس از ۳۴ سال


عصر امروز (پنجشنبه)، پرزيدنت بوش در نخستين مسابقه تيم جديد بيسبال پايتخت آمريکا، تيم واشنگتن

نشنالز Washington Nationals در برابر تيم آريزونا دايموندبکس در استاديوم آر اف ک R.F.K شهر واشنگتن، با پرتاب نخستين توپ بيسبال در زمين بازی، مسابقه را آغاز خواهد کرد.

از سال ۱۹۷۱ اين نخستين بار است که واشنکتن دارای تيم بيسبال شده است و نه تنها دوستداران بيسبال در شهر خوشحال هستند بلکه ساير شهروندان نيز بدليل انجام مسابقات و رونق اقتصادی بيشتری که برای شهر بهمراه دارد مسرور هستند.

از سال ۱۹۶۹ که رئيس جمهوری فقيد آمريکا ريچارد نيکسون در آئين نخستين پرتاب توپ بيسبال در استاديوم شهر شرکت کرد که طی مسابقه تيم پيشين بيسبال پايتخت، تيم واشنگتن سناتورز بود. پرزيدنت بوش نخستين رئيس جمهوری نيست که در اين آئين شرکت می کند. اين آئين در سال ۱۹۱۰ آغاز شد. در آن سال، يعنی ۹۵ سال پيش درست در چنين روزی ( چهاردهم آوريل) ويليام هاوارد تفت رئيس جمهوری وقت آمريکا مسابقه تيم واشنگتن سناتورز با تيم اتلتيکس را با پرتاب توپ بيسبال در داخل استاديوم آغاز کرد.

مسابقه پنجشنبه شب تيمهای واشنگتن نشنالز و آريزونا دايمونبکس با برگزاری مراسم ويژه و جشن و سرور همراه است که از جمله ضيافت نهار برای اعضای تيم است.

ده بازيکن قديمی عضو تيم پيشين پايتخت (سناتورز) در مراسم گشايش حضور خواهند داشت که يکی ار آنان جو گرزندا است که در آخرين مسابقه آن تيم در سال ۱۹۷۱، آخرين پرتاب توپ بيسبال را انجام داد. او همان توپ بيسبال را که در آن مسابقه بکار رفت به پرزيدنت بوش ارائه خواهد کرد و پرزيدنت بوش نيز با پرتاب آن توپ در زمين استاديوم R.F.K مسابقه را آغاز خواهد کرد.

XS
SM
MD
LG