لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۱ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۱:۲۵

ديدار غير منتظره دانلد رامسفلد از سربازان آمريکايی در عراق


وزير دفاع آمريکا می گويد مهم است که دولت جديد عراق افراد قابل و کارآمدی را برای اداره وزارتخانه های خود انتخاب کند و از آنچه او آنرا " آشفتگی غير لازم" می نامد، بپرهيزد.

دانلد رامسفلد اين نظر را روز سه شنبه در راه سفری به عراق ابراز داشت، او در آنجا ديداری غير منتظره از سربازان آمريکائی به عمل آورد ، با رهبران جديد موقت کشور ملاقات کرد و گفت : هر حرکتی که پيشرفت عراق را به تاخير بياندازد، نامطلوب خواهد بود. آقای رامسفلد همچنين به شمال کشور رفت و از رهبران کرد به خاطر نقش آنها در آزاد سازی عراق سپاسگزاری کرد.

در اين ميان به گفته مقامات عراقی، در موصل در برخورد يک اتومبيل حامل بمب با يک کاروان نظامی عبوری آمريکا، پنج غير نظامی جانسپردند و چهار نفر مجروح شدند. دقايقی بعد، دومين بمب انداز به کاروان ديگری حمله کرد. در مورد تلفات ناشی از آن ، هنوز گزارشی نرسيده است.

ساکنان شهرک " قائم" در غرب عراق، در نزديکی مرز سوريه، گفتند ديشب انفجار ها و تيراندازی هائی روی داد و مسئولان بيمارستان گزارش دادند که در خشونت جديد تلفاتی ببار آمد. روز دوشنبه، بمب اندازان انتحاری در حمله ای به يک پايگاه نظامی آمريکا در " قائم"، شش نفر را مجروح کردند.

در غرب، در نزديکی مرز سوريه، ارتش آمريکا می گويد به شورشيان مظنون حمله کرد، و در نبردی که در گرفت، چندين نفر از آنها را کشت. و دولت عراق گفت يک عضو ارشد سابق حزب بعث صدام حسين را دستگير کرده است. او به سازمان دادن حملات شورشيان متهم است.

XS
SM
MD
LG