لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۵:۱۷

طالبانی: عراق تا دوسال ديگر آماده خروج نيروهای متحدين خواهد شد


رئيسِ جمهوریِ جديدِ عراق می گويد کشورِ او تا دو سالِ ديگر آماده خواهد بود، تا نيروهای آمريکايی و ائتلافی بتوانند عراق را تَرک کنند.

جلالِ طالبانی ، رئيسِ جمهوریِ جديدِ عراق، به خبرگزاریِ سی اِن اِن گفت: عراق تا زمانی که نيروهای نظامیِ خود را باز سازی نکرده است، به کمکِ سربازانِ خارجی نيازمند است.اما او معتقد است که چنين نيازی تا دوسالِ ديگر مرتفع خواهد بود.

از سوی ديگر شورشيانِ شيعه عراق، اخيرأ دست به تظاهرات زده و خواستارِ خروجِ بی درنگِ نيروهای آمريکايی از کشور خود شده اند.

در همين حال وزارتِ امور خارجه پاکستان می گويد يک گروهِ ستيزه جوی ناشناس، يکی از اعضای کارکنانِ سفارت آن کشور را در بغداد ربوده است. به گفته پاکستان، مردِ مفقود، با سفارتِ پاکستان تماس گرفته و گفته است که رباينده گان به او آزاری نرسانده اند.

در طی سالِ گذشته تعدادِ بيشماری، افرادِ خارجی و مقاماتِ دولتی عراق، ربوده شده اند. برخی از آنان بدونِ آنکه موردِ آسيب قرار بگيرند آزاد شده اند درحاليکه برخی ديگر بقتل رسيده و اجسادِ آنها در مکانهای متروکه پيدا شده است. همچنين در رابطه با سه خبرنگارِ رومانيائی و دستيارِعراقیِ آنها، که دو هفتهء پيش در نزديکی بغداد ربوده شدند، اطلاعی در دست نيست و سرنوشتِ يک ژنرالِ عراقی که هفتهء گذشته ربوده شد نيز روشن نشده است.

XS
SM
MD
LG