لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۵۶

مراسم خاکسپاری پاپ جان پال دوم انجام شد


مراسم خاکسپاری پاپ جان پال دوم در کليسای سنت پيترز در شهر واتيکان انجام شد. پس از انجام عشای ربانی در ميدان بزرگ مقابل کليسا انجام شد،

جسد پاپ اعظم در يک تابوت چوبی بوسيله ۱۲ تن اعضای گارد مخصوص به داخل کليسا منتقل شد و در جوار مرقد پاپ های قبلی قرار داده شد.

صدها نفر از رهبران جهان و صدها هزار از مردمی که به واتيکان سفر کرده بودند در مراسم تشييع جنازه شرکت کردند. بخش آخر مراسم خاکسپاری بطور خصوصی انجام گرفت؛ و در آن تنها کاردينالهای ارشد و دوستان نزديک پاپ حضور داشتند.

پيشتر، صدها هزار مردم سوگوار که در بيرون از کليسای سنت پيترز در مراسم شرکت کرده بودند به نشانه احترام کف ميزدند؛ اما بسياری ديگر نيز اشک ريختند. جمعيت حاضر برای ابراز عشق فراوان خود نسبت به پاپ فرياد ميزدند که کليسا هم اينک بايد پاپ را " سنت" بخواند و مراسم دادن لقب " سنت " به پاپ را که ممکن است سالها به درازا بکشد فعلاً کنار بگذارد .

هزاران نفر از شخصيتهای جهان، از جمله پادشاهان، رؤسای جمهور، نخست وزيران، و پيشوايان ساير اديان ، در روز آفتابی، در پيشاپيش جمعيت در مراسم تشييع جنازه شرکت کردند. پرزيدنت بوش در رأس شرکت کنندگان آمريکايی در مراسم شرکت کرد.

هنگامی که تابوت، که بوسيله ۱۲ گارد مخصوص حمل ميشد، پديدار گشت، جمعيت حاضر کف زدند. اين يک رسم قديمي ايتاليا يی است که برای ادای احترام انجام ميشود.

ميليونها کاتوليک در ديگر کشورها، در مراسم يادبود، که بطور همزمان انجام شد ، شرکت کردند.

از روز شنبه پيش که جان پال ، پيشوای کاتوليکهای جهان در سن ۸۴ سالگی جان به جان آفرين تسليم کرد، ميليونها زائر به رم سفر کرده اند تا در مراسم يادبود شرکت کنند.

XS
SM
MD
LG