لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۲۲

شمار کشته شدگان در انفجار بمب در بازار قاهره به سه تن رسيد


مقامات مصر اعلام داشتند که يک شهروند آمريکايی بر اثر جراحات ناشی از انفجار بمبی در يک بازار قاهره در گذشته است؛ و بدين ترتيب شمار کشته شدگان با خود بمب گذار به سه تن رسيده است.

مقامات گفتند اوايل روز جمعه يک جهانگرد زن فرانسوی نيز در انفجار روز پنجشنبه جان داده است. مقامات بر اين باورند که اين انفجار بوسيله يک ناشناس مصری انجام شده است. در اين انفجار در حدود ١٨ نفر از شهروندان مصری، ترک، آمريکايی، بريتانيايی، ايتاليايی و فرانسوی نيز زخمی شده اند. انگيزه اين بمب گذاری هنوز روشن نشده است.

در منطقه بمب گذاری شده چندين بازار توريستی وجود دارد. دانشگاه مشهور الازهر و يک مسجد بزرگ نيز در حوالی اين منطقه است. در سالهای ١٩٩٠ ستيزه جويان اسلامگرا در يک مبارزه برای سرنگونی دولت مصر، چندين بار به جهانگردان خارجی که از مصر ديدن ميکردند حمله بردند.

بدنبال انفجار روز پنجشنبه، تدابير امنيتی شديدی در مکانهای اصلی جهانگردی شهر قاهره بعمل آمد.
در يک سايت اينترنيت که هنوز اصالت آن تأييد نشده است، يک گروه ناشناس مسؤليت اين انفجار در بازار خان الخليلي، در بخش قديمی قاهره را بر عهده گرفته است.

مقامات مصری تلاش ميکنند وحشت و دلهره ناشی از احتمال وقوع انفجارات ديگررا در ميان جهانگردان برطرف کنند و جهانگردان را آرام کنند. اين مقامات ميگويند اين رويداد احتمالاً کار شخصی بوده است که از يک وسيله قابل انفجار دست ساز استفاده کرده است.

سفارت آمريکا به آمريکاييان هشدار داده است که بخطر رعايت احتياط از بازار دور بمانند.

XS
SM
MD
LG