لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۳:۱۴

فينال بسکتبال مردان و زنان دانشگاههای آمريکا آغاز می شود


در بسکتبال مردان و زنان دانشگاه های آمريکا، دوشنبه شب بوقت محلی قهرمان بسکتبال مردان و سه شنبه شب قهرمان بسکتبال زنان دانشگاهها انتخاب خواهند شد.

در بسکتبال مردان، تيمهای دانشگاههای الينويز و کارولينای شمالی در سنت لوئيس در ايالت ميسوری بازی می کنند. تيم الينويز اميددار شماره يک در مسابقات ۶۵ تيم دانشگاهی است و هرگز صاحب جام قهرمانی ملی نشده است.

تيم دانشگاه کارولينای شمالی از سال ۱۹۹۳ نتوانسته است عنوان قهرمانی را کسب کند و اميدوار است که برای چهارمين بار در اين رويداد به پيروزی نائل شود.

تيم الينويز روز شنبه گذشته تيم لوئی ويل را با نتيجه ۵۷-۷۲ شکست داد و به فينال راه يافت، در حاليکه تيم کارولينای شمالی تيم دانشگاه ايالتی ميشيگان را با نتيجه ۷۱-۸۷ مغلوب ساخت و راهی فينال شد.

در بسکتبال زنان دانشگاههای آمريکا، تيمهای دانشگاه بيلور و دانشگاه ايالتی ميشيگان برای کسب جام قهرمانی مبارزه خواهند کرد.

بازيهای بسکتبال مردان و زنان دانشگاههای آمريکا از پرطرفدارترين رويدادهای ورزشی در آمريکاست که نه تنها طبقه جوان، بلکه بزرگتران را نيز مشغول می کند.

آندرو بوگات دانشجوی دانشگاه يوتا که اهل استراليا است، بعنوان بهترين بازيکن بسکتبال مردان دانشگاههای آمريکا در فصل جاری برگزيده شده است. بوگات که قدش به ۲ متر می رسد عضو تيم المپيک ۲۰۰۴ استراليا بود و در نظر دارد که يک بازيکن حرفه ای شود. تيم دانشگاه يوتا بمرحله ¼ نهايی راه يافت ملی در برابر تيم کنتاکی شکست خورد.

XS
SM
MD
LG