لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۵۲

ساخت يک استاديوم المپيک در شهر نيويورک


در برنامه های ايجاد يک استاديوم المپيک در شهر نيويورک، پيشرفت بزرگی حاصل شده است. هيأت مديره ترابری نيويورک و حومه آن به اتفاق آرا بنفع پيشنهاد فروش قطعه زمينی برای ايجاد استاديوم به تيم نيويورک جتس در ليگ ملی فوتبال حرفه ای آمريکا NFL، در ازای پرداخت ۷۲۰ ميليون دلار رأی داده است.

باشگاه نيويورک جتس از مدتها پيش خواستار توسعه محل استاديوم آن تيم در ناحيه منهتن در شهر نيويورک، روی يک ايستگاه دور افتاده قطار بوده است که شهر را به رودخانه هادسون متصل می کند.

باشگاه نيويورک جتس می خواهد استاديوم ۷۵۰۰۰ نفری به ارزش حدود ۲ ميليارد دلار بسازد که در عين حال بعنوان استاديوم اصلی المپيک ۲۰۱۲ قابل استفاده خواهد بود. ولی موضوع ساختن استاديوم با مخالفت شديد برخی از ساکنان شهر روبرو شده است. اين امر ممکن است در اواخر سال ميلادی جاری مشکل عاملی در مبارزات انتخاباتی مايکل بلومبرگ شهردار نيويورک برای گزينش مجدد به اين مقام درآيد.

مقامات المپيک که از پنج شهر کانديد ميزبانی مسابقات، شهرهای نيويورک، لندن، پاريس، مادريد و مسکو بازديد کرده اند آشکارا گفته اند که ساختن استاديوم المپيک در شهر نيويورک از لحاظ گزينش آن شهر بعنوان ميزبان بازيهای المپيک تابستان ۲۰۱۲ بسيار مهم است.

کميته هيأت مديره المپيک ماه ژوئيه آينده شهر ميزبان را انتخاب خواهد کرد. زمين تيم فوتبال نيويورک جتس در حال حاضر در راترفورد شرقی در نيوجرسی است، و در صورتی که ساختن استاديوم ۷۵۰۰۰ نفره مورد تصويب فرماندار و ديگر مقامات شهر قرار بگيرد، تيم جتس برای نخستين بار در ربع قرن گذشته در شهر نيويورک بازی خواهد کرد.

XS
SM
MD
LG