لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲ مهر ۱۴۰۲ ایران ۰۱:۱۸

واتيکان: حال پاپ بسيار وخيم است


واتيکان ميگويد حال پاپ جان پال " بسيار وخيم " اما در عين حال هشيار است و چند ميهمان را نيز پذيرفته است.

ژاکوئن ناوارو والس Joaquin Navarro Valls روز جمعه به خبرنگاران گفت پاپ در آپارتمان محل سکونت خود شماری چند از مقامات را به حضور پذيرفته و از آنها خواسته است که کتابهای مقدس را برای او بخوانند.

واتيکان ميگويد پاپ" هشيار، و کاملاً گوش بزنگ، و بسيار آرام " است. روز جمعه صبح، پاپ همراه با دستيارانش مراسم عشا ربانی بامدادی را انجام داد؛ و عده ای از اسقفها و ساير مقامات کليسا را منصوب کرد.

قرار است مراسم عشاء ربانی برای مردم را کاميلو روئينی Camillo Ruini کاردينال ارشد امروز در رم، بجای پاپ، اجرا کند.

کاخ سفيد ميگويد پرزيدنت بوش و لورا بوش، بانوی اول آمريکا به ميليونها نفر در سراسر جهان پيوستند تا برای پاپ بيمار دعا کنند. اسکات مک کللان ميگويد فوران عشق توأم با نگرانی که از ميليونها نفر مردم سراسر گيتی بيرون ميريزد شاهدی است بر عظمت مقام پاپ.

کاتوليکهای سراسر جهان، از جمله کاتوليکهای لهستان، که موطن اصلی پاپ است بسوی کليساها ميشتابند تا در مراسم ويژه که برای پاپ ترتيب داده شده است شرکت کنند. در ايتاليا احزاب سياسی آخرين دور مبارزات انتخاباتی را لغو کردند؛ و رهبران احزاب ايتاليا در مراسمی که برای پاپ اعظم برگزار شده است شرکت ميکنند. در ميدان سنت پيترز جمعيت زيادی گرد آمده است؛ و در کليساهای نيويورک، پاريس، نايروبي، مسکو، بيت اللحم، بخش قديمی بيت المقدس و در ديگر نقاط دنيا مراسم دعای ويژه برای پاپ ترتيب داده شده است.

واتيکان می گويد روز پنجشنبه پاپ، که اينک ۸۴ سال دارد، پس از ابتلا به تب بسيار شديد ناشی از عفونت مجاری ادرار، به ناراحتی قلبی دچار شد.

پاپ جان پال از ماه فوريه تا کنون دو بار در بيمارستان بستری شده؛ و بخاطر ناراحتی تنفسی تحت عمل جراحی قرار گرفته است. در حال حاضر از را بينی و با لوله تغذيه ميشود.

XS
SM
MD
LG