لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۳۷

ديدار رئيس جمهوری اندونزی از نياس


در حاليکه کمکهای بشر دوستانه به تدريج به اندونزی سرازير می شود ، رئيس جمهوری اين کشور از جزيره " نياس" که بر اثر زمين لرزه روز دوشنبه در سطحی وسيع آسيب ديده است ديدار کرد.

پرزيدنت سوسيلو بامبنگ يود هو يونو ، رئيس جمهوری اندونزی در ملاقات خود با مقامات محلی جزيره برای آندسته از بازماندگان حادثه که بر اثر زلزله ۷/۸ درجه ريشتری ويران شده است دعا کرد

روز پنجشنبه ۳۱ مارس ، دست کم دو جوان از زير آوار زنده بيرون کشيده شدند.صدها پس زمين لرزه شديد ، جستجو برای يافتن بازماندگان را با دشواری روبرو کرده است.

گزارشها ی رسيده از جزيره " نياس" حاکی از آن است که رساندن کمک به اين جزيره که بعلت تخريب ناشی از زمين لرزه با کمبود مواد غذائی ، آب آشاميدنی و کمکهای مورد نياز ديگر روبرو است، با ُکندی انجام می گيرد.

تعداد کشته شدگان حادثه با اختلاف گزارش شده است. سازمان ملل متحد، رقم کشته شدگان حادثه را ۶۲۴ تن گزارش کرده است

اما بايد منتظر گزارش چندين جزيره ای شد که در مجاورت مرکز زلزله شناسی قرار دارند. تخمين رسمی حاکی از آن است که تعداد کشته شدگان می تواند به بيش از يک هزار نفر برسد.

بر طبق گزارشات رسيده چندين مورد غارت توسط مردم گرسنه ديده شده است. گروه های امداد محلی می گويند هزاران تن از مردم جزيره به کمکهای پزشکی نياز دارند.

ايالات متحده روز چهار شنبه اعلام کرد دو کشتی حامل کمکهای پزشکی و لوازم مورد نياز به منطقه اعزام داشته است.

استراليا ، ژاپن، و سنگاپور نيز با استفاده از هواپيماهای ترابری، مواد مورد نياز، تجهيزات و نيروی انسانی به منطقه اعزام داشته اند.

XS
SM
MD
LG