لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۱۸

هشدار رئيس جمهوری موقت قرقيزستان به عسکر آقايوف


رئيس جمهوری موقت قرقيزستان به عسکر آقايوف رئيس جمهوری برکنارشده اين کشور نسبت به بازگشت به قرقيزستان هشدار داد و گفت اين اقدامی است که می تواند به موج جديدی ازخشونت منجر شود.

قورمان بک باقی اوف رئيس جمهوری موقت قرقيزستان اين اظهارات را روز چهارشنبه در مصاحبه ای با تلويزيون اين کشور و يک روز پس از آن به عمل آورد که آقای آقايوف اعلام کرد قصد دارد برای دادن استعفا به بيشکک بازگردد.

با اين حال آقای باقی اوف که خواستاراستعفای رئيس جمهوری برکنارشده قرقيزستان شده است، می گويد خشم مردم در قرقيزستان به دنبال بحران سياسی هفته گذشته هنوز برطرف نشده است.

آقای باقی اوف افزود قصد دارد در انتخابات رياست جمهوری قرقيزستان که قرار است روز چهارم ژوئن برگزار شود، خود را کانديدا کند.

چند ساعت پيش از اين تحولات، فليکس کولوف، يکی ديگراز مقامات اپوزيسيون، از مقام رياست اداره امور امنيتی که به تازگی به آن منصوب شده بود، کناره گيری کرد.

عسکرآقايوف هفته گذشته پس از آن که هزاران تن از تظاهر کنندگان وابسته به اپوزيسيون قرقيرستان به کاخ رياست جمهوری حمله کردند و اعلام داشتند در انتخابات پارلمانی تقلب شده است، به مسکو گريخت.

XS
SM
MD
LG