لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۳۶

لبنان در جستجوی عوامل بمب گذاری در محلات  مسيحی نشين است


مقامات لبنانی در جستجوی مدارک وشواهدی هستند که بتواند به آنها در شناسائی عوامل مسئول در يک بمب گذاری که خساراتی هنگفت در بيروت ببار آورد کمک کند.

انفجار ناشی از اين بمب گذاری که ديروز، شنبه، درآستانه عيد پاک مسيحيان در يک محله مسيحی نشين بيروت رخ داد دست کم هشت نفر را مجروح کرد.

کارشناسان ميگويند انفجار ناشی از منفجر شدن قريب بيست و پنج کيلوگرم مواد منفجره ای بود که دريک اتوموبيل پارک شده کار گذاشته شده بود و به يک ناحيه صنعتی آسيبی شديد وارد ساخت.

هيچ کس مسئوليت انفجار را که سومين بمب گذاری در محله های مسيحی نشين بيروت ظرف هشت روز گذشته محسوب ميشود برعهده نگرفته است. اما سياستمداران مخالف تشکيلات امنيتی لبنان را که از جانب سوريه حمايت ميشود مقصر ميدانند. به اعتقاد آنان اين انفجار ها با هدف ايجاد ناآرامی در لبنان در ايامی است که سوريه سربازان و عوامل اطلاعاتی خود را از لبنان خارج ميکند.

لبنان از ماه گذشته که رفيق حريری نخست وزير سابق آن کشور ترور شد و بسياری آن را ناشی از دستور دمشق ميدانند، صحنه تلاطم سياسی بوده است.

دمشق در واکنش به تظاهرات عظيم ضد سوری موافقت کرده است هزاران سرباز و عوامل اطلاعاتی خود را که ساليان دراز در لبنان بودند، خارج کند.

XS
SM
MD
LG