لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۱۴

اداره ضداطلاعات نظامی ونزوئلا در فهرست تحریم‌های آمریکا قرار گرفت


وزارت خزانه‌داری آمریکا اعلام کرد اداره ضداطلاعات نظامی ونزوئلا را در فهرست تحریم‌‌ها قرار داده است. وزیر خزانه‌‌داری آمریکا اعلام کرد در پی دستگیری و کشته شدن یک سروان نیروی دریایی، سازمان مسئول این دستگیری تحریم می‌شود.

وزارت خزانه‌داری آمریکا روز پنجشنبه ۲۰ تیر در بیانیه‌ای اعلام کرد، سروان رافائل آکوستا در تاریخ ۳۱ خرداد به اتهام دست داشتن در نقشه ترور مادورو دستگیر شد. شش روز بعد و در جریان جلسه دادگاه، آکوستا در حالی دیده شد که آثار کتک‌کاری روی او مشهود بود، با صندلی چرخدار به جلسه آورده شد و توانایی تکلم هم نداشت. روز هشتم تیر هم اعلام شد رافائل کوستا جان سپرده است.

این بیانیه می‌گوید دفتر کمیساریای عالی حقوق بشر روز ۱۴ تیر گزارشی منتشر کرد و شکنجه‌های بی‌رحمانه و روش‌های اعتراف‌گیری از سوی اداره ضداطلاعات ونزوئلا را فاش کرد.

این تحریم‌ها طبق دستور اجرایی رئیس جمهوری آمریکا اعمال می‌شود. تمامی دارایی‌های مرتبط با اداره کل ضداطلاعات نظامی ونزوئلا ضبط و توقیف شده و هرگونه حضور تجاری این نهاد با هرگونه بخش مرتبط با اقتصاد آمریکا ممنوع می‌شود.

آمریکا و ۵۴ کشور جهان ریاست جمهوری موقت و مشروع خوان گوایدو را به رسمیت شناخته‌اند. آمریکا خواستار کنار رفتن نیکلاس مادورو از قدرت شده است.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG