لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۰۹

«جفری راش» هنرمند استرالیایی به آزار جنسی متهم شد


نام «جفری راش» هنرمند محبوب استراليايی نیز به فهرست آزاردهندگان جنسی افزوده شد، رسانه های بین المللی از شكايت يك زن استرالیایی علیه اين بازيگر مشهور سینما و تأتر خبر دادند.

جفری راش متهم است كه در جريان فعاليتهای خود در كمپانی تأتر سيدنی رفتارهای نامناسب جنسی داشته و از موقعيت خود سواستفاده كرده است.

گفته می شود این اتهام به دوسال پیش و زمانی مرتبط است که او با این گروه همکاری داشت و در نمایش «شاه لیر» اثر ویلیام شکسپیر بازی می کرد.

جفری راش که از ستاره های بزرگ سینما و تأتر استرالیا در جهان است، با انتشار بیانیه ای رسمی ضمن اظهار بی اطلاعی از هویت فرد شاکی، اتهامات وارده را تکذیب کرده است.

با این حال او كه رياست آكادمی سينمايی استراليا را برعهده داشت، با افزایش انتقادات در موقعیت دشواری قرار گرفت و به دلیل فشار افکار عمومی مجبور به کناره گیری از این سمت شد.

استعفای جفری راش در آستانه برگزاری مراسم اهدای جوایز آکادمی فیلم استرالیا با واکنش های بسیاری همراه شد و بازتاب گسترده ای در رسانه های این کشور داشت.

او در بیانیه خود دلیل کناره گیری از این مقام را، پرهیز از جار و جنجال بیشتر در آستانه بزرگترین رویداد سینمایی استرالیا عنوان کرد، به گفته جفری راش حضورش در این مراسم با حوشی زیادی همراه می شود و شب خوش حاضرین را خراب می کند.

كمپاني تأتر سيدنی با تأييد شكايت عليه اين هنرمند مشهور گفت، يكی از هنرمندان زنی كه با جفری راش همكاری داشت، مورد اذيت و آزار جنسی قرار گرفته، با اين حال فرد مورد نظر قصد پيگيری ماجرا و رسانه ای شدن اين موضوع را نداشته است.

جزئيات بيشتری از هویت این زن افشا نشده ولی گفته می شود او با مراجعه به مدیریت کمپانی تأتر سیدنی، بصورت غیررسمی از رفتار غیرحرفه ای جفری راش و دست درازی او شکایت کرده است.

جفری راش يكی ديگر از ستاره هاي بزرگ هنری است كه در هفته های اخیر به اذيت و آزار زنان متهم شده، او برنده جايزه اسكار است و در فيلمهای موفق و پرفروشی بازی كرده است.

از آثار مشهورجفری راش می توان به «درخشش»، «الیزابت»، «شکسپیر عاشق» و «دزدان دریایی کارائیب» اشاره کرد.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG